101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Magdalena Fogiel–Litwinek: chirurgia naczyniowa musi pozostać w Starachowicach

Data publikacji: 12.10.2017 12:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

16.10.2016. Studio Polityczne. Magdalena Fogiel-Litwinek - przewodnicząca świętokrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Kukiz '15
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Przedstawiciele Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Kukiz ’15 zwrócili się z prośbą do starosty i radnych powiatu starachowickiego oraz świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia z wnioskiem o pilne zapewnienie mieszkańcom powiatu starachowickiego i skarżyskiego dostępu do opieki zdrowotnej w zakresie chirurgii naczyniowej.

Jak twierdzi Magdalena Fogiel–Litwinek, prezes świętokrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Kukiz’15, od 1 października, gdy przestały funkcjonować Polsko–Amerykańskie Kliniki Serca, które do tej pory posiadały oddział naczyniowy, chorzy z powiatów starachowickiego i skarżyskiego zostali pozbawieni pilnej opieki medycznej.

- Wystosowaliśmy pismo do świętokrzyskiego oddziału NFZ z prośbą o zabezpieczenie pieniędzy na ten oddział. Chcielibyśmy żeby powstał jak najszybciej, ponieważ pacjenci są pozostawieni bez opieki. Chcielibyśmy także, żeby ten oddział pozostał na wysokim poziomie, czyli na takim, jaki zabezpieczała pacjentom PAKS – dodała Magdalena Fogiel–Litwinek.

Jej zdaniem oddział chirurgii naczyniowej powinien zostać uruchomiony w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach. - Jak wszyscy wiemy, oddziały kardiologiczne i chirurgii naczyniowej są dochodowe, przynoszą zyski dla szpitala. Natomiast w szpitalu jest wiele oddziałów, które są zdecydowanie deficytowe. Dlatego jeżeli chirurgia naczyniowa z kardiologią będzie działała w ramach jednej lecznicy, to te pieniądze które zostaną wypracowane, będą szły na rzecz chorych. Natomiast w prywatnej klinice ten zysk idzie do prywatnej kieszeni – dodaje Magdalena Fogiel-Litwinek.

Jak informowaliśmy, na początku tygodnia posłowie i samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli działania, które mają doprowadzić do utworzenia w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach oddziału chirurgii naczyniowej. Obecnie, takie oddziały w naszym regionie znajdują się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz w Szpitalu Specjalistycznym w Końskich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions