101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Po 20 latach od zabójstw, sprawcy zbrodni usłyszą prokuratorskie zarzuty

Data publikacji: 12.10.2017 12:40
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sąd.Toga
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sprawcy zabójstw właścicieli świętokrzyskich hurtowni, po 20 latach usłyszą prokuratorskie zarzuty. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Sprawa dotyczy między innymi śmierci sześciu osób, które były właścicielami hurtowni wyrobów spożywczych i monopolowych. Jak podaje Prokuratura Krajowa, w przypadku czterech osób, zabójstw dokonano przy użyciu broni palnej.

Do tych przestępczych zdarzeń doszło w latach 1997 - 1999. W toku prowadzonego śledztwa zatrzymano czwórkę podejrzanych: Adama K., Teresę J., Sylwestra J., i Piotra J. Kolejne dwie osoby: Tadeusz G. i Mirosław K., zostaną dziś doprowadzone do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej z zakładów, w których odbywają kary pozbawienia wolności orzeczone w innych sprawach. Następnie usłyszą zarzuty dotyczące popełnienia zabójstw i innych przestępstw.

Po zakończeniu czynności procesowych, podjęte zostaną decyzje dotyczące zastosowania wobec podejrzanych środków zapobiegawczych, w tym tymczasowych aresztowań. Z uwagi na wstępny etap i dobro śledztwa na tym etapie, prokuratura nie ujawnia żadnych danych, dotyczących czasu i miejsca poszczególnych zbrodni, ani tożsamość pokrzywdzonych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions