101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Nowinach dostarczą książki do domu

Data publikacji: 12.10.2017 13:58
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Książki

Książki
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Bibliotekarze z Nowin przygotowali nową ofertę dla swoich czytelników. W Gminnej Bibliotece Publicznej na początku tego miesiąca wprowadzono usługę "książka na telefon". Julita Zając, dyrektor placówki informuje, że oferta skierowana jest głównie do osób starszych i schorowanych, które mogą mieć problem z dotarciem do placówki.

Zamówienie książki jest bardzo proste, wystarczy zadzwonić do pracowników i zapytać o konkretną pozycję, bądź poprosić o pomoc w doborze odpowiedniej literatury. Po takim zamówieniu - raz w tygodniu - wybrany bibliotekarz będzie rozwoził książki do chętnych osób.

Julita Zając dodaje, że czytelnicy będą mogli wypożyczyć wszystkie dostępne pozycje na okres 30 dni. Wyjątkiem są książki ze zbioru podręcznego, te będzie można trzymać w swoich domach przez dwa tygodnie. Zdaniem dyrektor, to okazja do zwiększenia liczby czytelników.

- Ta usługa jest skierowana do osób, które już są zapisane do naszej placówki, ale z różnych względów od dłuższego czasu nie korzystały z naszych usług. Natomiast czytelników, którzy nigdy u nas nie byli, zachęcamy  do tego, aby zapisali się do biblioteki. Bibliotekarz może przyjechać do potencjalnego czytelnika z kartą zobowiązania – powiedziała Julita Zając.

Od ubiegłego roku, usługa "książki na telefon" działa w Gminnej Bibliotece w Samsonowie. Anna Żmudzińska, dyrektor placówki informuje, że początkowo czytelnicy podchodzili do tego pomysłu z dużą ostrożnością.

– Czasami bali się do nas dzwonić, bo nie wiedzieli, czy akurat do nich przyjedziemy, czy mogą nas o to prosić. Teraz, gdy taka osoba do nas dzwoni rozmawiamy również o jej preferencjach czytelniczych, ponieważ chcemy jak najlepiej dobrać naszą ofertę – powiedziała Anna Żmudzińska.

Dyrektor Gminnej Biblioteki w Samsonowie dodaje ponadto, że książki rozwożone są do czytelników nawet kilka razy w tygodniu, w zależności od zainteresowania. Placówka udostępnia swoje zbiory na 30 dni.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution