101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Starosta nagrodził pedagogów

Data publikacji: 12.10.2017 15:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sandomierz - powiatowe obchody dnia nauczyciela
Sandomierz. 12.10.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

19 nauczycieli z powiatu sandomierskiego otrzymało dziś nagrody starosty. Dziewięcioro kolejnych zostało awansowanych na nauczyciela mianowanego. To więcej niż w ubiegłym roku, gdy tylko dwie osoby otrzymały taki awans.

Janusz Suszyna, naczelnik wydziału oświaty w starostwie, uważa, że spadek tej liczby wynika z niżu demograficznego, w związku z czym w szkołach nie było potrzeby zatrudniania nowych nauczycieli. Ponadto 72 procent kadry nauczycielskiej ma już wyższy stopień kwalifikacji, czyli nauczyciela dyplomowanego.

- W przyszłym roku zwiększy się liczba uczniów w szkołach średnich i zawodowych o ponad 200 osób, pojawi się potrzeba zatrudniania nauczycieli, a ci  będą realizować swoją ścieżkę kariery i awansów - dodał naczelnik.

Sandomierz - powiatowe obchody dnia nauczycielaSandomierz. 12.10.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Jedną z osób, która odebrała dzisiaj awans jest Żaneta Kalinowska z Zespołu Szkół Specjalnych przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Zawichoście. Powiedziała, że to duże wyróżnienie, na które pracowała przez ostatnie 3 lata.

- Było to dużym wyzwaniem ze względu na specyfikę szkoły i uczniów. Żaneta Kalinowska dodała, że dla niej ten awans oznacza większą stabilność i bezpieczeństwo, ponieważ wiąże się z ochroną zatrudnienia.

Sandomierz - powiatowe obchody dnia nauczycielaSandomierz. 12.10.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Awanse i nagrody wręczono podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions