101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zabójstwo w Borzykowej. Dziś zeznawał świadek

Data publikacji: 12.10.2017 21:31
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

20.05.2017 Sąd.Toga.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przed Sądem Okręgowym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa w procesie oskarżonego o zabójstwo matki Daniela Z. Dziewiętnastoletniemu mieszkańcowi gminy Chmielnik, który przyznaje się do winy, grozi dożywocie.

Obok niego na ławie oskarżonych zasiada Adrian T. Przyjaciel mężczyzny odpowiada za utrudnianie śledztwa w sprawie, jednak nie przyznaje się do winy. Dzisiaj przed sądem tłumaczył, że nie był świadomy tego, co zrobił jego kolega.

- Gdybym wiedział, co zrobił Daniel pierwszy zadzwoniłbym na policję - wyjaśniał Adrian T.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 28 stycznia tego roku w miejscowości Borzykowa w gminie Chmielnik. Jak ustalili śledczy, oskarżony dokonał zbrodni przy użyciu noża. Następnie ciało swojej matki przewiózł i porzucił w pobliskim lesie.

Adrian T. po tym zdarzeniu, na prośbę przyjaciela przywiózł go do swojego domu. Tam pożyczył mu swoje ubrania, odzież Daniela Z. schował w swoim pokoju. Tego dnia Daniel miał pokłócić się z matką, dlatego jego zachowanie nie wzbudziło moich podejrzeń, ponieważ często dochodziło między nimi do sprzeczek, o czym mi mówił. - Tego dnia miało być podobnie - wyjaśniał Adrian T.

Dzisiaj przed sądem wyjaśnienia składali również rodzice Adriana T., którzy potwierdzili wersję zdarzeń syna.

Za popełnione przestępstwo Danielowi Z. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Z kolei Adrianowi T., za utrudnianie postępowania karnego prowadzonego w tej sprawie, do 5 lat pozbawienia wolności. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 23 listopada. Wówczas jako świadkowie zostaną przesłuchani członkowie najbliższej rodziny Daniela. Z.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions