101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kto będzie woził kielczan? Werdykt KIO poznamy w poniedziałek [AKTUALIZACJA]

Data publikacji: 13.10.2017 15:38
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Prezes MPK Elżbieta Śreniawska podczas konferencji prasowej w miejscu gdzie miała być usytuowana baza autobusowa firmy Michalczewski

Prezes MPK Elżbieta Śreniawska, podczas konferencji prasowej w miejscu, gdzie miała być usytuowana baza autobusowa firmy Michalczewski
Kielce. 26.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Krajowej Izbie Odwoławczej zakończyło się posiedzenie dotyczące przetargu na obsługę komunikacyjną Kielc. KIO badała, czy Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach nie złamał przepisów wykluczając z przetargu firmę Michalczewski. Mimo, że posiedzenie się zakończyło to orzeczenie poznamy w poniedziałek.

Jak informowaliśmy, ZTM odrzucił ofertę radomskiego przewoźnika. Decyzję uzasadniano tym, że spółka Michalczewski nie spełnia jednego z warunków przetargu, czyli nie jest w stanie przygotować bazy transportowej w ciągu 5 miesięcy. Z taką oceną nie zgadzają się przedstawiciele radomskiej firmy.

Aleksandra Michalczewska - Kucharska, prezes firmy stwierdziła, że po dzisiejszym posiedzeniu jest dobrej myśli. 

- Oceniam dzisiejsze spotkanie bardzo pozytywnie. Myślę, że prawda i przepisy prawa w tym wypadku zwyciężą. Przedstawiliśmy wszystkie merytoryczne argumenty, za tym, aby nasza oferta została przywrócona do postępowania. Udowodniliśmy na tej rozprawie, że jesteśmy w stanie spełnić wymagania Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przygotować bazę w ciągu pięciu miesięcy - powiedziała prezes.

W posiedzeniu brała udział Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Stwierdziła, że ciężko komentować spotkanie, tym bardziej, że odczucia mogą być zdecydowanie odmienne od ostatecznych decyzji.

Na postanowienie KIO przysługuje odwołanie, w tym wypadku do Sądu Okręgowego w Kielcach. Kontrakt, który Zarząd Transportu Miejskiego chce podpisać z wybranym przewoźnikiem wart jest ponad 600 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution