101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Skażona woda w gminie Nagłowice. Przyczyną wylewanie nieczystości?

Data publikacji: 14.10.2017 08:34
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Woda
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Woda z ujęć w Jaronowicach i Trzcińcu w gminie Nagłowice nie nadaje się do spożycia. Badania wykazały obecność bakterii coli. Jak informuje Monika Bolewska wójt Nagłowic - to już drugi w ostatnim czasie przypadek skażenia ujęć.

Pomimo dezynfekcji sieci wodociągowej bakterie nadal się utrzymują. Obecnie prowadzone jest ponowne oczyszczanie wodociągu.  

Zdaniem Moniki Bolewskiej - woda prawdopodobnie została zanieczyszczona poprzez wylewanie w nocy nieczystości w okolicach stref ochronnych. - Prosimy o anonimową informację, kto wywozi nieczystości w strefy ochronne ujęć i nie solidaryzowanie się z kimś, kto szkodzi zdrowiu swoich sąsiadów. Chodzi o to, aby interweniować poprzez poinformowanie odpowiednich służb oraz obciążenie osób zanieczyszczających ujęcie wody za ponowne badania i dezynfekcję - mówi wójt Bolewska.

Woda do picia dla mieszkańców Jaronowic i Trzcińca, którzy nie posiadają studni dostępna jest u sołtysów w pięciolitrowych butelkach oraz dowożona jest beczkowozem. Wyniki ponownych badań powinny być znane w przyszłym tygodniu.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution