101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Problem z ławeczką Andrzeja Koziei

Data publikacji: 15.10.2017 09:58
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ławeczka Andrzeja Koziei
Fot. archiwum

Przedłużają się przygotowania do ustawienia ławeczki Andrzeja Koziei w Kielcach. Jak informowaliśmy, pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Ryszard Mańko, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach. To właśnie tu odbywała się Letnia Szkoła Historii Kultury Języka Polskiego.

W pierwszej wersji ławeczka miała być zamontowana na terenie szkoły. Później jednak zdecydowano, że zostanie postawiona w pobliżu kina „Moskwa”. Koncepcję ławeczki przygotował kielecki rzeźbiarz Sławomir Micek.

Odsłonięcie tego nietypowego pomnika planowano na 12 października, jednak, jak informuje Ryszard Mańko, termin ten będzie trzeba przesunąć. Jest to spowodowane kwestiami finansowymi. Dotychczas udało się zebrać blisko 20 tysięcy złotych. Potrzebne jest natomiast około 80 tysięcy złotych. Jak dodaje, na listopad i grudzień zaplanowano kilka akcji, które mają pomóc w zbiórce.

- Planujemy m.in. dwa turnieje charytatywne: jeden w piłkę nożną, drugi w siatkówkę. Chcemy zaangażować więcej szkół. Dotychczas zgłosiła się około połowy kieleckich placówek. Chcemy też sprzedać obrazy, kilka przekazanych przez dorosłych malarzy, a także te, wykonane przez studentkę szkoły plastycznej na Ukrainie. Ponadto, w kinie Moskwa odbędą się seanse, z których część dochodów zostanie przekazana na to przedsięwzięcie - informuje Ryszard Mańko.

Więcej informacji na temat budowy ławeczki Andrzeja Koziei można znaleźć na stronie: laweczkaandrzeja.pl.

Andrzej Kozieja zmarł nagle w maju zeszłego roku. Był jednym z najbardziej lubianych przez studentów wykładowcą akademickim. Był literaturoznawcą i filmoznawcą. Organizował kolejne edycje Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Współpracował z Radiem Kielce.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution