101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Będzie ugoda w ostrowieckiej PO?

Data publikacji: 17.10.2017 10:50
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Platforma Obywatelska. Konferencja prasowa. Od lewej: Paweł Zalewski, komisarz PO w regionie świętokrzyskim, Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO i Artur Gierada, poseł PO
Ćmińsk. 25.06.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Niewykluczone że dojdzie do ugody władz krajowych PO i ostrowieckich członków partii, których struktury powiatowe zostały rozwiązane. Eligiusz Mich, dotychczasowy przewodniczący ostrowieckiej PO, spotkał się z Przewodniczącym Grzegorzem Schetyną i Sekretarzem Generalnym Stanisławem Gawłowskim w sprawie złożonego tydzień temu odwołania od decyzji Krajowego Zarządu.

Jak mówi, nie ma jeszcze formalnych decyzji, jednak są pewne ustalenia, o których wicestarosta nie chce na razie informować przed zapoznaniem z nimi ostrowieckich członków partii. Eligiusz Mich powiedział nam, że rozmowa prowadziła do ugodowego rozstrzygnięcia całej sytuacji. Szefostwo Platformy potwierdziło, że Krajowy Zarząd podjął decyzję na podstawie niepełnych i tendencyjnych informacji. Sprawa będzie nadal wyjaśniana.

Jak informowaliśmy, pod koniec września Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej podjął decyzję o rozwiązaniu struktur partii podjął na wniosek komisarza Pawła Zalewskiego. Powodem miało być utrzymywanie koalicji z Prawem i Sprawiedliwością w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. Członkowie ostrowieckich struktur 6 października skorzystali z możliwości trybu odwoławczego od tej decyzji. 

Dziś w regionie świętokrzyskim odbędą się spotkania parlamentarzystów PO z mieszkańcami. To etap przygotowania do wyborów samorządowych. Swój udział zapowiedziało 50 parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution