101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Garażowy konflikt w KTBS. Mieszkańcy czują się oszukani

Data publikacji: 18.10.2017 13:47
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bloki Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Puscha
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Część mieszkańców bloków Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Puscha czuje się oszukana przez zarząd spółki. Chodzi o sposób rozdzielania garaży.

Z końcem października mija trzyletni okres ich dzierżawy. Najemcy zostali wybrani w drodze losowania, a poprzedni prezes zapewniał ich, że po upływie okresu dzierżawy będą mieli pierwszeństwo w jej przedłużeniu. Dodatkowo, po pięciu latach, mieli mieć pierwokupu miejsc dla samochodów. Mieszkańcy twierdzą, że obecny prezes KTBS wycofuje się z ustaleń, które zapadły przed objęciem przez niego stanowiska.

Lokatorzy proponują, żeby zweryfikować użytkowników garaży. Jeśli okazałoby się, że pomieszczenia używane są niezgodnie z przeznaczeniem, albo ktoś nie jest zainteresowany dalszym wynajmem, to takie garaże mogłyby podlegać kolejnemu losowaniu. Dodają, że w innych blokach KTBS garaże wynajmowane są na czas nieokreślony.

Mirosław Buczkowski, prezes KTBS, podkreśla, że nie ma żadnych dokumentów potwierdzających ustalenia dotyczące pierwszeństwa najmu, czy praw pierwokupu. Jak twierdzi, garaży jest mało a zainteresowanie nimi jest znaczne. Dlatego będzie obowiązywał system rotacyjny, tak aby każdy miał możliwość skorzystania z miejsca dla auta. Prezes dodaje, że obowiązuje regulamin wynajmu i umowy zawarte z użytkownikami. Ich zapisy mówią, że garaż jest wynajmowany w drodze przetargu, albo losowania, a okres dzierżawy wynosi 3 lata.

KTBS dysponuje 36 garażami, a najemców mieszkań jest 146. Losowanie garaży ma zostać przeprowadzone jeszcze w tym miesiącu. Nie dotyczy ono osób niepełnosprawnych, które mają pierwszeństwo w wynajmie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution