101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy sprzęt dla dziecięcej onkologii. Dzięki warszawskiej fundacji

Data publikacji: 18.10.2017 15:41
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Warszawska Fundacja Spełnionych Marzeń przekazała oddziałowi Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach nowy sprzęt
Kielce. 18.10.2017 / Fot. Marlena Płaska / Radio Kielce

Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach dostał nowy sprzęt, warty 66 tysięcy złotych. To skaner żył, generator ozonu, wagi i dwa nowe łóżeczka. Przekazała je Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu warszawska Fundacja Spełnionych Marzeń.

- Mali pacjenci oddziału otrzymali też drobne upominki – informuje Tomasz Osuch, prezes fundacji. Kierowniczki biur regionalnych organizacji, które są też wolontariuszkami w szpitalu, zbierają informacje o tym, czego potrzeba na danym oddziale i przekazują te dane do centrali w Warszawie. Na tej podstawie, organizacja stara się kupić niektóre potrzebne sprzęty, w miarę możliwości finansowych.

- Przekazany sprzęt bardzo się przyda. Dotąd oddział nie miał takich urządzeń - przyznaje Anna Wawrzeńczyk, onkolog dziecięcy. Skaner naczyń pomoże pielęgniarkom przy zakładaniu wenflonu i pobieraniu materiału do badań, szczególnie u dzieci bardzo chorych. Z kolei generator ozonu ułatwi leczenie zmian zapalnych na śluzówkach jamy ustnej, które są częstym i bolesnym problemem pacjentów onkologii dziecięcej. Urządzenie działa bakteriobójczo i wirusostatycznie.  

Na oddziale onkologii dziecięcej w Kielcach przebywa obecnie 10 pacjentów. Jest to jedyna taka placówka w województwie. Fundacja Spełnionych Marzeń, poza wyposażaniem w sprzęt, wspiera też małych pacjentów poprzez obecność wolontariuszy – mówi Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Wolontariusze odwiedzają dzieci i organizują dla nich różne warsztaty. Jedną z inicjatyw jest pokaz mody z udziałem dzieci chorych onkologicznie i gwiazd. Fundacja Spełnionych Marzeń od 15 lat pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution