101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni za tym, aby Pałacyk Zielińskiego nabyło miasto

Data publikacji: 18.10.2017 16:22
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

08.06.2017 Kielce. DŚT. Pałacyk Tomasza Zielińskiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kieleccy radni z Komisji Edukacji i Kultury, jednomyślne poparli wniosek, w którym uznają za niezbędne nabycie przez miasto Pałacyku Tomasza Zielińskiego. Zapewnili jednocześnie o swoim wsparciu dla działań, podejmowanych w tej sprawie przez prezydenta Wojciecha Lubawskiego.

Podczas obrad komisji, Ryszard Pomorski dyrektor Domu Środowisk Twórczych przypomniał, że prywatni właściciele mają 80 procent udziałów w nieruchomości. Jego zdaniem, jest mało prawdopodobne, aby znalazł się kupiec, który będzie chciał nabyć nieruchomość, bez posiadania jej całkowitej własności.

Ryszard Pomorski dodał, że miasto zaproponowało pewną kwotę, ale są zbyt duże rozbieżności. Jego zdaniem sprawa powinna się jednak wyjaśnić za kilka miesięcy.

Jak informowaliśmy, w marcu Pałacyk Tomasza Zielińskiego został wystawiony na sprzedaż. Nieruchomość o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych została wyceniona na kwotę 14,5 miliona złotych. Nieoficjalnie wiadomo, że miasto byłoby w stanie zapłacić niespełna połowę tej ceny.

Tomasz Bogucki podkreślił, że miasto musi zrobić wszystko, aby wejść w posiadanie tego obiektu. Jak powiedział, nie wyobraża sobie, aby ta jednostka kultury była przeniesiona w inne miejsce. Obiekt jest objęty ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W opinii radnego, wyceną nieruchomości powinien zając się rzeczoznawca. Później trzeba pomniejszyć wskazaną przez niego kwotę, o nakłady poniesione przez miasto na utrzymanie obiektu i zaproponować cenę właścicielom.

W Pałacyku mieści się Dom Środowisk Twórczych, będący miejską instytucją kultury. Swoją siedzibę ma też Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków. Rocznie w Pałacyku odbywa się ponad sto imprez kulturalnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution