101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Platforma rozmawiała z mieszkańcami o wyborach. Nie zabrakło trudnych pytań

Data publikacji: 18.10.2017 17:11
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Konferencja Platformy Obywatelskiej. Od lewej Michał Cichocki Joanna Winiarska Paweł Zalewski Zbigniew Marcinkowski i Lucjan Pietrzczyk

Kielce. Konferencja Platformy Obywatelskiej. Od lewej: Michał Cichocki, Joanna Winiarska, Paweł Zalewski, Zbigniew Marcinkowski i Lucjan Pietrzczyk
Kielce. 18.10.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Działacze świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej podsumowali prowadzoną w regionie akcję Polska Obywatelska 2.0. We wtorek, parlamentarzyści tej partii odwiedzili 14 miejsc, aby rozmawiać z mieszkańcami o wyborach samorządowych.

Paweł Zalewski - komisarz PO w regionie twierdzi, że spotkania pomogą w przygotowaniu wyborczego programu. Jak dodał, podczas rozmów z mieszkańcami pojawiały się też trudne pytania, dotyczące samorządności, czy służby zdrowia.

Wśród miejsc, które odwiedzili parlamentarzyści PO zabrakło powiatu ostrowieckiego. Jak informowaliśmy, komisarz Paweł Zalewski rozwiązał tam struktury partii. Powodem tej decyzji, miała być współpraca PO z PiS w Radzie Powiatu. Lider partii w Świętokrzyskiem zapewnia, że nieobecność parlamentarzystów nie oznacza lekceważenia tamtejszych działaczy.

- Spotkanie w Ostrowcu odbędzie się później, bo w tym momencie trwa proces odtwarzania struktur partii. Obecnie mamy do czynienia z ustabilizowaną sytuacją, nie ma tam również żadnego konfliktu - twierdzi komisarz.  

Paweł Zalewski nie chciał komentować słów przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny, który odnosząc się do działającej w powiecie ostrowieckim koalicji PO - PiS, stwierdził, że działania samorządowe powinny służyć obywatelom i być pozbawione barw partyjnych.

Kielce. Konferencja Platformy Obywatelskiej. Od lewej: Michał Cichocki, Joanna Winiarska, Paweł ZalewskiKielce. 18.10.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution