101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dalej z garażami w KTBS? Loteria pozostanie, ale są zmiany w regulaminie

Data publikacji: 20.10.2017 15:54
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budynki przy ul. Puscha 34, 36, 38
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Mieszkańcy bloków przy ulicy Puscha spotkali się z zarządem Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Lokatorzy spierają się o sposób wynajmowania garaży. Jak informowaliśmy, z końcem października mija trzyletni okres ich dzierżawy. Najemców wybrano drogą losowania. Część z nich czuje się oszukana, ponieważ jak mówili, zgodnie z ustną umową z poprzednim prezesem mieli obietnice pierwszeństwa przy kolejnym okresie najmu oraz prawo wykupu garażu po pięciu latach. Sprawa dotyczy ponad 30 osób.

Mirosław Buczkowski, prezes KTBS podkreśla, że nie ma żadnych ustaleń na piśmie w tej sprawie. Garaży jest zbyt mało, a zainteresowanie duże. Dlatego będzie obowiązywał system rotacyjny, aby każdy miał możliwość skorzystania z nich. Podczas dzisiejszego spotkania ustalono m.in. wprowadzenie pewnych zmian w regulaminie zasad przydziału garażu. Dotychczasowy okres najmu zostanie wydłużony do końca maja. W ciągu miesiąca przeprowadzone zostanie losowanie.

Prezes zaznaczył, że system rotacyjny wynajmu pozostaje, czyli co trzy lata będzie się odbywać losowanie. KTBS dysponuje 36 garażami, a zainteresowanych jest 59 osób. Dodał, że prawdopodobnie zaostrzony zostanie punkt dotyczący przydziału garażu osobom niepełnosprawnym, które nie uczestniczą w losowaniu. Dotychczas mogłyby to być osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności. Teraz ma to być niepełnosprawność znaczna, czyli przede wszystkim problemy z poruszaniem się.

Przedstawicielka mieszkańców powiedziała Radiu Kielce, że na razie pozytywem jest to, że przedłużono okres najmu. Lokatorzy liczą, że podczas kolejnych rozmów uda się dopracować zapisy regulaminu i być może osiągnąć pewien kompromis.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution