101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Razem od pół wieku

Data publikacji: 21.10.2017 17:14 / Data aktualizacji: 21.10.2017 18:28
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Jubileusz 50lecia małżeństwa 14 par z gminy Osiek w powiecie staszowskim

Jubileusz 50-lecia małżeństwa 14 par z gminy Osiek w powiecie staszowskim
Osiek. 21.10.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Sześć par z Ostrowca Świętokrzyskiego obchodziło jubileusz pięćdziesięciolecia małżeństwa. Złote gody świętowało dzisiaj także 14 par z gminy Osiek w powiecie staszowskim.

Spotkanie w ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego było okazją do wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie, nadanych przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę.

Złote Gody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na zdjęciu: Albina i Stanisław Zacharscy oraz Irena i Jan GrygielowieOstrowiec Świętokrzyski. 21.10.2017 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jubilaci podkreślali, że pół wieku wspólnego życia, to niełatwe zadanie. Doczekanie złotego jubileuszu było możliwe dzięki wzajemnej miłości i cierpliwości. Irena i Jan Grygielowie świętowali wraz z synem i jego rodziną. Oboje mówią, że małżeństwo wymaga kompromisu i wspólnego działania. Za największy sukces życiowy poczytują sobie udaną rodzinę.

Złote Gody w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimOstrowiec Świętokrzyski. 21.10.2017 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Albina i Stanisław Zacharscy świętowali w licznym gronie rodzinnym. Oboje zaznaczają, że wspólne życie daje tyle radości, co i trudnych doświadczeń.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Łukasz Witkowski zaznacza, że podobne uroczystości podkreślają rolę rodziny. We współczesnym świecie, w którym często trudno o trwałość związku, celebrowanie złotego jubileuszu wspólnego życia daje wiarę w stałość instytucji małżeństwa.

Złote Gody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na zdjęciu: Kierownik USC w Ostrowcu Łukasz Witkowski i prezydent miasta Jarosław GórczyńskiOstrowiec Świętokrzyski. 21.10.2017 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Spotkanie zakończyło się toastem i życzeniami.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa 14 par z gminy Osiek w powiecie staszowskimOsiek. 21.10.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodziło dziś także 14 par z gminy Osiek w powiecie staszowskim. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość, podczas której jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonał wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski. Jak powiedział, takie chwile zawsze wywołują w nim wzruszenie, ponieważ móc być razem tyle lat to cenny dar. Dodał, że dla rządu seniorzy są ważną grupą społeczną, którą otacza się szczególną troską.

- Seniorzy, to istotna wartość w naszym społeczeństwie. Ich potencjał i doświadczenie życiowe są nadal do wykorzystania i spożytkowania dla dobra społeczności lokalnej i tej szerszej - dodał wicewojewoda.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa 14 par z gminy Osiek w powiecie staszowskimOsiek. 21.10.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Burmistrz Osieka Rafał Łysiak stwierdził, że jubilaci stanowią wzór do naśladowania. Ich wytrwałość w związku, wzajemny szacunek i miłość są godne podziwu.

- Pół wieku bycia razem, to także przeżywanie zarówno dni radosnych i smutnych, co nie zawsze jest łatwe - zaznaczył burmistrz.

Jeden z jubilatów Henryk Bednarczyk z Bukowej powiedział, że receptą na udany, wieloletni związek jest radość i umiejętność nieprzejmowania się mało istotnymi sprawami. Dodał, że w życiu małżeńskim należy skupić się na pracy oraz wspólnym wychowaniu dzieci i wpajać im takie wartości, aby wyrosły na porządnych ludzi.

Po części oficjalnej jubilaci oraz ich goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Razem obejrzano także występy artystyczne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution