101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Krzysztof Lipiec: pokazaliśmy, że polityka prorodzinna służy rozwojowi kraju

Data publikacji: 23.10.2017 10:27
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Lipiec, poseł PiS
23.10.2017 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Zdaliśmy egzamin z odpowiedzialności za Polskę i spełniliśmy obietnice dane społeczeństwu - tak dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości ocenia lider świętokrzyskich struktur ugrupowania Krzysztof Lipiec. Dwa lata temu odbyły się wybory parlamentarne, w których PiS zyskał zdolność do samodzielnego rządzenia. Poseł przypomniał, że program wyborczy PiS był efektem konsultacji z Polakami w czasie, gdy partia była w opozycji.

- Dzisiaj żyjemy w kraju, który realizuje politykę zrównoważonego rozwoju i solidaryzmu społecznego, co przynosi dobre efekty - zaznaczył gość Radia Kielce. W jego ocenie najważniejsze osiągnięcia rządu, to realizacja programu "Rodzina 500 plus", stabilna gospodarka, uszczelnienie systemu podatkowego i rynek pracy z rekordowo niskim bezrobociem.

 

- Program 500 plus pokazuje, że politykę prorodzinną można realizować z przełożeniem na efekt gospodarczy kraju. Likwidacja ubóstwa, zwiększenie dzietności oznacza, że ten program spełnił pokładane w nim nadzieje - stwierdził Krzysztof Lipiec.

Dodał, że program odpowiedzialnego rozwoju zmienił kierunek polskiej gospodarki. - Przejście z modelu polaryzacyjno- dyfuzyjnego, tak mocno lansowanego przez naszych poprzedników, czyli PO i PSL na odpowiedzialny plan to przejaw patriotyzmu gospodarczego i zarazem postawienie na te regiony, które wcześniej były niezauważane. Województwo świętokrzyskie jest tego przykładem, bo tutaj właśnie mamy te mocne, dobre działania, związane z planem Morawieckiego, które odzwierciedlają się przede wszystkim poprzez reindustrializację - powiedział poseł.

Krzysztof Lipiec dodał, że przykładem tych działań jest przejęcie Elektrowni Połaniec, której właścicielem stała się Polska Grupa Energetyczna, a także kontrakty dla skarżyskiego Mesko, któremu oferty złożyło Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Dzięki interwencji rządu poprzez Agencję Rozwoju Przemysłu uratowano "Kieleckie Marmury", borykające się przez 8 lat z poważnymi problemami. O ponad 100 hektarów zwiększono również Starachowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, objętą zwolnieniami podatkowymi. Te działania przyczyniły się do stabilizacji gospodarczej regionu świętokrzyskiego - podkreślił parlamentarzysta.

Nasze województwo, jak stwierdził Krzysztof Lipiec, zyskało także na zainteresowaniu ministra kultury, który wsparł Muzeum Narodowe i dzięki temu uratowane będą wiślickie skarby i odrestaurowany zostanie Pałac Biskupów Krakowskich. Kontraktem terytorialnym objęte zostały także: sandomierska starówka i Krzemionki Opatowskie.

Krzysztof Lipiec dodał, że zmienił się również kurs naszego kraju w polityce zagranicznej, co skutkowało przeorientowaniem innych państw na wiele zagadnień trudnych, choćby obecność uchodźców w Europie. Poseł zaznaczył, że dzięki temu państwa narodowe będą miały silniejszy głos w Unii Europejskiej.

Posłuchaj rozmowy Radosława Podsiadłego z posłem Krzysztofem Lipcem

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution