101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Znani kielczanie zachęcali do czytania [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 23.10.2017 23:12
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Kultura
Komentarze

Akademia Off Fashion. Czytanie literatury. Dariusz Saletra
Kielce. 23.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Granica, Blaszany bębenek, Idiota, Mała księżniczka i Winnetou – fragmenty tych m. in. książek czytali kielczanie na III Wieczorze Akademii Off Fashion zatytułowanym "Przez różowe okulary szatana". To bezpośrednie nawiązanie do motta Akademii "Czytanie jest modne".

Prawnicy, nauczyciele, lekarze, ludzie kultury, dziennikarki i politycy czytali fragmenty literatury opisującej ubrania.

Elżbieta Pańtak, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, która czytała fragment "Wielkiego Gatsbiego” przyznaje, że kocha książki i uważa, że literatura to cudowny świat.

Fragment powieści "Miłość w czasach zarazy" czytał Dariusz Saletra. Lekarz przyznaje, że nie spodziewał się, iż tytuł książki, zaproponowanej mu przez dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury będzie odgadnięty przez gości wieczoru. - A jednak znaleźli się znający tę pozycję – dodaje. 

Wśród widzów było sporo młodzieży. Tegoroczne maturzystki z II Liceum im. Jana Śniadeckiego w Kielcach: Marysia Grabowska i Klaudia Ozga twierdzą, że wieczór promujący coraz mniej popularne czytanie jest również inspiracją do sięgania po nieznane dotąd tytuły.

We wtorek Wieczór IV Akademii "Lalka jak z bajki” – wystawa w Galerii Kostiumeria.     

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution