101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dzieje Kielc w czasie okupacji. Dzięki grze miejskiej

Data publikacji: 24.10.2017 13:03
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Patriotyczna gra miejska 4 listopada 2016 r.

Kielce. Patriotyczna gra miejska (4 listopada 2016 r.)
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Przybliżenie historii Armii Krajowej i losów miasta podczas okupacji - to cele patriotycznej gry miejskiej, która ma być rozgrywana na ulicach Kielc Zadaniem uczestników będzie odszukiwanie w mieście ukrytych kodów QR po ich odczytaniu poznamy historie miejsca i ważne wydarzenie z nim związane.

Jednocześnie gracze za każde odkryte miejsce będą zbierać punkty, utworzony zostanie także specjalny ranking z punktacją. Podczas zabawy mogą podać dodatkowo nazwę swojej szkoły, bądź uczelni. Wprowadza to dodatkowy element rywalizacji zespołowej. Za projekt odpowiada Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych "Jodła".

Dionizy Krawczyński, prezes stowarzyszenia przyznaje, że podobna gra z powodzeniem funkcjonuje już w Warszawie. Nauczyciele historii organizują wycieczki, podczas których uczniowie odnajdują miejsca pamięci. Przedstawiciele stowarzyszenia liczą, że podobnie będzie w naszym mieście.

Stowarzyszenia planuje zamieścić kody w minimum 30 miejscach między innymi w przy skrzyżowaniu ulicy Wesołej i Seminaryjskiej, gdzie doszło do zamachu na szefa konfidentów Gestapo - Franza Wittka, a także przy kamienicach na rogu ulicy Kościuszki i Leonarda. Na zapleczu tych budynków w czasie okupacji działała konspiracyjna drukarnia.

Gra ma być gotowa na początku przyszłego roku. Podobne mają zostać uruchomione w   Lublinie i Krakowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution