101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Lekarze przed sądem. Chcieli wyłudzić pieniądze?

Data publikacji: 24.10.2017 13:58
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rozprawa neurochirurgów - mowy końcowe. Na zdjęciu : oskarżeni lekarze - Zbigniew K. i Michał T. oraz obrońca Piotr Zawieja
Skarżysko - Kamienna . 24.10.2017 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Dobiega końca proces dwóch byłych lekarzy z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej. Oskarżeni stanęli przed tamtejszym Sądem Rejonowym pod zarzutem potwierdzenia nieprawdy w dokumentacji medycznej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Chodziło o dokumenty operacyjne, w których widniały nazwiska dwóch lekarzy. W rzeczywistości zabieg przeprowadzał tylko jeden z nich.

Dzisiaj strony wygłosiły mowy końcowe. Prokurator Tomasz Stępień wniósł o zmianę kwalifikacji prawnej przestępstw na "usiłowanie oszustwa". Wyjaśnił, że wynagrodzenie nie zostało wypłacone medykom, ponieważ wypłatę wstrzymano. Chodziło o 7 tysięcy złotych.

Śledczy dodał, że w oparciu o zebrany materiał dowodowy, wina oskarżonych nie budzi wątpliwości. Lekarze dopisywali siebie nawzajem do protokołów, które były niezgodne z rzeczywistym składem lekarskim w trakcie operacji. Chcieli w ten sposób wyłudzić pieniądze - powiedział Tomasz Stępień.

Rozprawa neurochirurgów - mowy końcowe. Na zdjęciu : Prokurator Tomasz StępieńSkarżysko - Kamienna . 24.10.2017 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Śledczy domaga się kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności i 2-letniego zakazu wykonywania zawodu dla Zbigniewa K. oraz 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, a także rocznego zakazu wykonywania zawodu dla Michała T. Dla obu domaga się grzywny oraz podania wyroku do publicznej wiadomości.

Z kolei uniewinnienia żądają dwaj oskarżeni, a także ich obrońca Piotr Zawieja. Ich zdaniem to postępowanie zostało przygotowane w sposób niekompletny. Zarówno na etapie śledztwa, jak i postępowania sądowego nie zebrano takiego materiału dowodowego, aby można było w ogóle myśleć o przypisaniu lekarzom winy - stwierdził Piotr Zawieja. Wyrok w tej sprawie zapadnie 6 listopada.

Rozprawa neurochirurgów - mowy końcowe. Na zdjęciu : Sędzia Marcin SzewczykSkarżysko - Kamienna . 24.10.2017 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution