101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Politycy PiS o rządzie Beaty Szydło: realizuje obietnice

Data publikacji: 24.10.2017 14:45
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jarosław Rusiecki, senator poseł Prawa i Sprawiedliwości i Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Starachowice. 24.10.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Politycy Prawa i Sprawiedliwości z regionu świętokrzyskiego podsumowali dotychczasowy okres rządu premier Beaty Szydło. O realizowanych postulatach i obietnicach wyborczych mówił w Starachowicach lider partii poseł Krzysztof Lipiec.

- Podkreślił, iż pierwszy rok rządów PiS poświęcony był na dokonywanie zmian w polityce społecznej i prorodzinnej. Zrealizowane zostały programy, między innymi, „Rodzina 500 plus”, „Mieszkanie plus” i „75 plus”, których efektem jest poprawa jakości życia Polaków raczej słabiej sytuowanych - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

Przypomniał, że najniższa od lat stopa bezrobocia jest zasługą dobrej koniunktury gospodarczej i wielu programów wspierających, między innymi programu "Rodzina 500 plus". Polska znalazła się także w gronie 25 najbogatszych państw wysoko rozwiniętych.

Z kolei drugi rok rządów to realizacja planu odpowiedzialnego rozwoju premiera Mateusza Morawickiego wyrównującego  zanse rozwoju wszystkich regionów Polski.

- Ten plan jest realizowany z dobrym skutkiem także w województwie świętokrzyskim. Zdecydowana większość produkcji wojskowej znajduje się w Polskich rękach dostarczając uzbrojenie polskiej armii.  Skarżyskie „Mesko” otrzymało najwyższy w swojej historii kontrakt na realizowanie zadań przemysłu obronnego - dodał poseł.

 Senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący senackiej komisji obrony narodowej, podkreślił, że obecny rząd zapoczątkował zwiększenie nakładów na rozwój sił zbrojnych. W tej chwili jest to już 2 proc. PKB, by w perspektywie dwunastu lat wzrosnąć do 2,5 proc. PKB.

Istotną kwestią jest także utworzenie nowej formacji: Wojsk Obrony Terytorialnej liczącej 53 tysiące ochotników i żołnierzy zawodowych. Wojska mają także współdziałać z lokalnymi samorządami, m.in., przy usuwaniu klęsk żywiołowych.

- W 2018 roku taka brygada powstanie także w naszym województwie. Podczas tegorocznych obchodów 11 listopada planowane jest wyznaczenie jej dowódcy. Będzie miał za zadanie utworzenie jednostek na terenie każdego powiatu - dodał senator Jarosław Rusiecki.

Utworzenie piątego rodzaju sił zbrojnych oprócz zwiększenia bezpieczeństwa obywateli daje także realną możliwość rozwoju gospodarczego dla takich firm, jak chociażby skarżyskie Mesko wchodzące  w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution