101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Spotkanie kultur w kieleckiej szkole

Data publikacji: 25.10.2017 17:40
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Polsko - Żydowskie spotkanie uczniów w IV LO
Kielce. 25.10.2017 / Fot. Facebook IV LO

O tym, co łączy młodzież z Polski i Izraela rozmawiali dziś uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach ze swoimi rówieśnikami z Izraela. Młodzi ludzie wzięli też udział we wspólnych warsztatach. Jolanta Gwóźdź, nauczycielka historii w IV LO podkreśla, że szkoła gości młodzież z Izraela po raz trzeci. Z roku na rok zmienia się też wiodący temat spotkań.

- Przechodzimy od problemów, które nas łączą, od trudnej historii i szukania mostów do porozumienia, do rzeczy zawsze aktualnych. Teraz spotkanie poświęciliśmy Januszowi Korczakowi. Ale nie jako postaci tragicznej, tylko Korczakowi- pedagogowi, prekursorowi praw dziecka - twierdzi Jolanta Gwóźdź.

Jak dodaje Magdalena Rolska, nauczycielka angielskiego w liceum przy ulicy Radiowej - dzięki spotkaniu młodzi ludzie dużo dowiadują się o swoich krajach, ale też o sobie nawzajem. Rozmawiają często o sprawach prozaicznych, jak szkoła czy sposób spędzanie czasu wolnego.

Uczniowie IV LO mówią, że tematów dyskusji było mnóstwo.

- Od tego, jak się żyje w Izrealu, jak w Polsce, jakie są szkoły, jak spędzamy wolny czas po poważniejsze tematy, na przykład zarobków. Mnie zaskoczyły ceny imprez. W Izraelu jest dużo drożej - mówili licealiści.

Uczestnicy warsztatów w IV LO dostali również „Prośbę dziecka”, czyli inspirowany tekstami Janusza Korczaka spis dwudziestu zasad, którymi powinni się kierować rodzice.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution