101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Czym są patriotyzm, wolność i ojczyzna? Śpiewają o tym w ECB

Data publikacji: 26.10.2017 10:13
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Kultura
Komentarze

Europejskie Centrum Bajki (ECB) w Pacanowie
Pacanów. 03.06.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 200 artystów weźmie udział w 4. Świętokrzyskim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Celem wydarzenia jest popularyzowanie zapomnianych utworów patriotycznych i zachęcanie młodzieży do odkrywania polskiej historii oraz kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy ojczyzny.

Konkurs, jak informuje dyrektor ECB Karolina Kępczyk, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych mieszkańców nie tylko regionu, ale również sąsiednich województw: małopolskiego i podkarpackiego.

Na scenie zaprezentują się zarówno soliści, jak i zespoły muzyczne. - Naszym celem jest promocja twórczości i kultury patriotycznej z różnych okresów. Uczestnicy mogą prezentować np. pieśni legionowe czy narodowo-wyzwoleńcze. Będą oceniani w różnych kategoriach wiekowych. Chcemy zobaczyć, jak młodzi ludzie interpretują słowa: patriotyzm, wolność, ojczyzna - tłumaczy Karolina Kępczyk.

Zmagania uczestników oceniać będzie jury w składzie: Leszek Ślusarki (Radio Kielce), Michał Stachurski (Wojewódzki Dom Kultury) i Wojciech Materek (Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych).

Eliminacje uczestników konkursu rozpoczęły się o godz. 9.00. Zwycięzców poznamy po godz. 17:00. Laureaci 4. Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej zaprezentują się na koncercie galowym 12 listopada w Kościele Garnizonowym w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution