101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

50 lat razem. Małżeństwa ze Skalbmierza świętowały złote gody

Data publikacji: 26.10.2017 19:12
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22 pary świętowały w Skalbmierzu jubileusz 50lecia pożycia małżeńskiego

22 pary świętowały w Skalbmierzu jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
Skalbmierz. 26.10.2017 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

22 pary świętowały w Skalbmierzu jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła msza święta w skalbmierskiej świątyni, po której złoci jubilaci spotkali się na integracyjnym spotkaniu przy lampce szampana.

 50 lat temu związek małżeński zawarli m. in. Feliksa i Jan Kawalcowie ze Skalbmierza. Jak powiedzieli - przepisem na długoletni i szczęśliwy związek jest przede wszystkim zaufanie i budowana w oparciu o tradycyjne i fundamentalne wartości miłość.  

- Chcemy jeszcze dłużej podtrzymywać naszą miłość, pielęgnować ją na co dzień i przebaczać sobie wiele, ponieważ różnie w życiu bywa. Raz jest gorzej, raz lepiej, ale o wszystkim zapominamy i kochamy się dalej - powiedziała Feliksa Kawalec.

- 50 lat wspólnego życia minęło bardzo szybko. Do dziś mam jeszcze w uszach naszą weselną muzykę - dodał Jan Kawalec.  

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta wręczyli jubilatom wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski i burmistrz Michał Markiewicz. Wicewojewoda podkreślił, że z przyjemnością bierze udział w podobnych uroczystościach, ponieważ wartości rodzinne są ważne, a złotym jubilatom należy się szacunek.

- Trwałość małżeńska przez 50 lat, której owocem są dzieci, wnuki i szacunek społeczny za dotychczasową pracę na rzecz rodziny i społeczeństwa jest bardzo istotną wartością. Polski rząd chce wspierać seniorów, doceniać ich pracę i wykorzystywać ich doświadczenie - podkreślił wicewojewoda świętokrzyski.

Swojego wzruszenia z udziału w uroczystości nie krył dziekan skalbmierski ks. Marian Fatyga. Jego zdaniem - mimo ciągłych przemian społeczno-kulturowych, to rodzina powinna być dla wszystkich nieustannie wartością najważniejszą.

- Rodzina wciąż jest fundamentem. W trakcie eucharystii jubilaci modlili się i odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Wiara daje siłę do tego, by pokonywać wszelkie trudności związane z codziennością. Model rodziny jest wartością nieprzemijającą. Nasi jubilaci pokazują swoim dzieciom, wnukom i prawnukom, jak pięknie żyć - zaznaczył duchowny.     

W trakcie uroczystości z programem artystycznym dla złotych jubilatów wystąpił skalbmierski zespół mażoretkowy "Rytm” oraz uczniowie tamtejszej Szkoły Podstawowej.    

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution