101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Fundacja Vive doceniła młodych matematyków

Data publikacji: 27.10.2017 08:37
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wręczenie promes stypendystom programu Mistrzowie Matematyki

Wręczenie promes stypendystom programu Mistrzowie Matematyki
Kielce. 26.10.2017 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Dwudziestu uczniów z województwa świętokrzyskiego otrzymało promesy z Programu Stypendialnego Mistrzowie Matematyki. Akcja jest realizowana przez fundację Vive Serce Dzieciom. Uczniowie, którzy wykazali się wysoką średnią ocen oraz brali udział w konkursach matematycznych dostali po 2 tysiące złotych.

Agnieszka Servaas, wiceprezes Vive Textile Recycling uważa, że uhonorowane zostały osoby, które mają wielką pasję do matematyki. Natomiast jej zdaniem, misją fundacji jest edukacja dzieci.

Grażyna Jarosz, prezes zarządu fundacji Vive Serce Dzieciom informuje, że decydującą rolę przy wyborze przyszłych stypendystów odgrywają ich osiągnięcia. Jej zdaniem warto ubiegać się o stypendium z kilku powodów.

– Dzieci piszą, że ten program daje im bardzo dużo, bo uczestniczą sami we własnym rozwoju. Na jednym z portali społecznościowych piszą sobie zadania i łamigłówki. W pierwszej edycji nagradzali się nawet dyplomami – powiedziała Grażyna Jarosz.

Jednym z wyróżnionych został Joel Szrek z VI LO im. Juliusza Słowackiego. Jak powiedział, jeszcze nie wie na co przeznaczy swoje stypendium. Natomiast matematyka jest dla niego pasją, którą stara się rozwijać na wiele sposobów. Przede wszystkim rozwiązuje zadania i łamigłówki, poza tym bierze udział w różnych konkursach.

Wśród 20 wyróżnionych znalazło się 12 chłopców i 8 dziewczynek. Najwięcej beneficjentów pochodziło z Kielc.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution