101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Anna Krupka: każdy obywatel powinien mieć prawo do obrony

Data publikacji: 27.10.2017 09:30
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Anna Krupka poseł PiS

Anna Krupka, poseł PiS
16.10.2017 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Uczciwy obywatel we własnym państwie powinien czuć się w prawie, tzn. Państwo i wymiar sprawiedliwości powinny stać po jego stronie. Dotychczas osoby, które broniły się we własnym domu, często były karane za obronę konieczną przez sądy.

Jak powiedziała poseł PiS Anna Krupka - Państwo musi zawsze stać po stronie uczciwego obywatela, stąd projekt zmian w kodeksie karnym dotyczący obronny koniecznej. Dyskusja na ten temat rozpoczęła się w Sejmie.

Jak dodała gość Radia Kielce, trzeba na nowo zdefiniować granice obrony koniecznej. Zdaniem posłanki, każdy obywatel powinien mieć prawo do obrony. Ma prawo czuć się bezpiecznie i wiedzieć, że broniąc się nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Powinna w tym przypadku obowiązywać zasada "mój dom - moja twierdza". 

Jak dodała najważniejsze jest bezpieczeństwo, stąd przepisy prawa powinny dopuszczać możliwość obrony mienia czy życia, szczególnie w sytuacji, gdy nie wiemy, czy napastnik jest złodziejem, czy  też ma zamiar napaść na naszą rodzinę.

Jak się okazuje, mimo zapisów o obronie koniecznej sądy często orzekały przeciwko osobom, które chciały chronić swoje mienie. Trzeba te zapisy zmienić tak jak niezbędna jest reforma wymiaru sprawiedliwości. Dopełnieniem tych działań jest przywracanie zlikwidowanych przez rząd PO- PSL posterunków policji oraz wzrost wydatków na modernizację armii.

Jak przypomniała Anna Krupka - rząd Beaty Szydło zdecydował o wzroście wydatków na obronności. Obecnie jest to 2% PKB, by w ciągu kilkunastu lat wzrosnąć do 2,5% PKB.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution