101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Jak dojechać na świętokrzyskie nekropolie? [INFORMATOR NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH]

Data publikacji: 27.10.2017 18:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Ewa Pociejowska-Gawęda , Karol Żak , Kamil Włosowicz , Tomasz Piwko , Emilia Sitarska , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

1.11.2013 Wszystkich Świętych. Policja kieruje ruchem na ul. Ściegiennego.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Duże zmiany w ruchu czekają na kierowców, którzy od poniedziałku (30.10) do czwartku (2.11) wybiorą się na świętokrzyskie nekropolie. Część ulic zostanie zamknięta dla ruchu, w wielu miejscach z kolei przygotowane zostaną parkingi. W Kielcach uruchomione będą także specjalne linie autobusowe, którymi będzie można dojechać na cmentarze.

Kielce:

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od 30.10.2017 r. (poniedziałek) od godz. 06.00 do 01.11.2017 r. (środa) do godz. 22.00.

1. Cmentarze przy ulicach: Ściegiennego i Spokojnej

Ulicami jednokierunkowymi będą:

- ul. Sołtysiaka „Barabasza” na odcinku od  ul. Ściegiennego do  al. Legionów;

- ul. Kwasa na odcinku  od  ul.  Mahometańskiej do  ul.  Sołtysiaka „Barabasza”;

- ul. Spokojna na odcinku od  ul. Ściegiennego  do  ul. Langiewicza;

- ul. Langiewicza na odcinku  od ul.  Spokojnej  do ul.  Mała  Zgoda;

- ul. Zgoda na odcinku  od  ul. Spokojnej  do  ul.  Mała  Zgoda oraz od ul. Miodowicza do ul. Mała Zgoda;

- ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego,

- ul. Ściegiennego na odcinku od ul. Sołtysiaka Barabasza do ul. Husarskiej.

Natomiast na odcinku ul. Ściegiennego od pl. J. Piłsudskiego do ul. Sołtysiaka „Barabasza” będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

2. Cmentarz przy ul. Zagnańskiej

- po przeciwnej stronie cmentarza obowiązywać będzie dotychczasowy zakaz zatrzymywania pojazdów;

3. Cmentarz w Cedzynie

- wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. O zmianach w organizacji ruchu informowały będą odpowiednie znaki: oznakowanie pionowe (znaki F-10) i oznakowanie poziome (naklejane strzałki na jezdni );

- przystanek MPK przeniesiony zostanie za  skrzyżowanie drogi gminnej (dawna DK 74) z ul. Cmentarną (autobusy nie będą wjeżdżały w ulicę Cmentarną);

na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po  obydwu stronach;

- na drodze gminnej za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach;

dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu na przy cmentarnym parkingu funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej będą nadzorowali ruch pojazdów

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zwraca się z apelem do kierujących, aby w miarę możliwości jako drogę dojazdową do cmentarza wybierali ulicę Sandomierską a nie drogę S74  

4. Komunikacja zbiorowa

W związku ze zmianą organizacji ruchu, o trasach objazdów linii autobusowych, pasażerowie będą mogli zapoznać się z wcześniej zamieszczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego rozkładów jazdy i informacji.

W związku ze znacznym wzrostem liczby pojazdów samochodowych może dojść do powstania zatorów na ulicach prowadzących do cmentarzy. Apelujemy do użytkowników dróg do korzystania w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, gdyż MPK w tych dniach uruchamia (jak co roku) dodatkowe linie autobusowe.

5. Parking

Dla kierujących udających się na cmentarz przy ul. Ściegiennego dostępny będzie parking przy pomniku Homo Homini, stadionie Kolporter Arena oraz przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Komunikacja w okresie Wszystkich Świętych

30-31.10.2017r. (PONIEDZIAŁEK, WTOREK) oraz 02.11.2017r. (CZWARTEK)

 • Autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały wg rozkładów jakw DNI ROBOCZE.
 • Dodatkowo uruchamia się kursowanie linii specjalnych Cx, E, Fx, I, Zx, wg zamieszczonych rozkładów jazdy.

01.11.2017r. (WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH)

 • Autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały wg rozkładów jak w NIEDZIELE za wyjątkiem linii 4, 44, 103, 106, 107, które kursować będą wg rozkładów jak w DNI ROBOCZE.
 • Kursy linii nr 10 o godz. 9:37 z Szajnowicza-Iwanowa/Puscha oraz 10:45 z Ciekot zostaną wykonane przez Radlin.
 • Kursy linii nr 31 zostaną skrócone do Placu Żeromskiego w Chęcinach.
 • Kursy linii nr 6 o godzinie 9:44 i 11:31 z ul. Żelaznogórskiej będą skrócone do ul. Fabrycznej.
 • Zawiesza się kursowanie linii C, F, Z, 0W i 0Z.
 • Dodatkowo uruchamia się kursowanie linii specjalnych A, B, Cx, D, E, Fx, G, H, I, Zx,
  wg zamieszczonych rozkładów jazdy.

UWAGA:

 • linie specjalne B, Cx, E, Fx, Zx oraz linie nr 10 i 106
  od dnia 28.10.2017r. do 02.11.2017r.
  nie wjeżdżają na przystanek CEDZYNA CMENTARZ.
 • Ponadto, w dniu 02.11.2017r. (Czwartek) kursowanie autobusów linii nr 55 zostanie zawieszone.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Ściegiennego od dnia 30.10.2017r. (Poniedziałek) od godziny 6:00 do dnia 01.11.2017r. (środa) do godziny 22:00 autobusy niżej wymienionych linii kursowały będą na częściowo zmienionych trasach tj:

 • Nr 2, 27, 30, 40 z kierunku Dymin kursować będą ul. Husarską – al. Legionów – Jana Pawła II i dalej wg trasy.
 • Nr 2, 29, 30, 40 w kierunku Dymin kursować będą ul. Ściegiennego – M.S. Barabasza – Legionów – ul. Husarską i dalej wg trasy.
 • Nr 4 z kierunku al. Na Stadion kursować będzie ul. Marmurową – al. Legionów – Jana Pawła II i dalej wg trasy.
 • Nr 44 z kierunku Pakosza kursować będzie ul. Marmurową – al. Legionów – Jana Pawła II i dalej wg trasy, z kierunku Os. Herby kursować będzie ul. Ściegiennego – M.S. Barabasza – al. Legionów – ul. Marmurową – ul. Szczepaniaka i dalej wg trasy.
 • Nr 34 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będzie ul. Husarska – al. Legionów – Jana Pawła II i dalej wg trasy, z kierunku ul. Wrzosowej ul. Ściegiennego – M.S. Barabasza – al. Legionów – ul. Husarską – ul. Wapiennikową – Os. Kochanowskiego.
 • Nr 54 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będzie ul. Husarska – al. Legionów – ul. Jana Pawła II i dalej wg trasy, z kierunku ul. Olszewskiego Ściegiennego – M.S. Barabasza – al. Legionów – ul. Husarską – ul. Wapiennikową – Os. Kochanowskiego
 • Nr 103 i 107 z kierunku al. Na Stadion kursować będą ul. Marmurową – al. Legionów – Jana Pawła II i dalej wg trasy, w kierunku powrotnym od ul. Jana Pawła II ul. Ściegiennego – M.S. Barabasza – al. Legionów – ul. Marmurową – ul. Szczepaniaka – al. Na Stadion.
 • Nr 108 z kierunku Os. Ślichowice kursować będzie ul. Marmurowa – al. Legionów – Jana Pawła II i dalej wg trasy, w kierunku powrotnym od ul. Jana Pawła II ul. Ściegiennego – M.S. Barabasza – al. Legionów – ul. Marmurową – ul. Szczepaniaka – ul. Kusocińskiego i dalej wg trasy.

Busko-Zdrój

Na ul. Langiewicza na odcinku od ul. Dmowskiego do ul. Szanieckiej – ruch jednokierunkowy z wjazdem od ulicy Dmowskiego.

Na ulicy Szanieckiej na odcinku od ul. Dygasińskiego do ul. Langiewicza – ruch jednokierunkowy z wjazdem od ul. Langiewicza oraz zakazem zatrzymywania się po zachodniej stronie ulicy.

Policja apeluje do kierowców o zapoznanie się z obowiązującym oznakowaniem i zastosowanie się do niego oraz stosowanie się do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem.

W okolicy cmentarza przy ul. Langiewicza w Busku-Zdroju tymczasowa zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała od 31 października od godz. 17:00 do 1 listopada do godz. 20:00.

Busko-Zdrój. Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu 1 listopadaFot. UM Busko-Zdrój /

Jędrzejów i powiat jędrzejowski

Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza Świętej Trójcy w Jędrzejowie

1 listopada 2017r na skrzyżowaniu ulic; Kieleckiej, Cmentarnej i Ogrodowej od rana służbę pełnić będą funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej, którzy w zależności od potrzeb będą kierować ruchem pojazdów i pieszych.

Na ul. Cmentarnej będzie obowiązywał znak drogowy B-1 „zakaz ruchu”, który będzie ustawiony przy skrzyżowaniu z ul. Kielecką. Zakaz ten nie będzie dotyczył osób niepełnosprawnych, które posiadają tzw. kary parkingowe oraz osoby o obniżonej sprawności ruchowej.

Znak drogowy B-1”zakaz ruchu” będzie równie obowiązywał na ulicy Cmentarnej, położonej przy murze cmentarza od strony zachodniej i północnej.

Wjazd na ul. Brzozową z ul. Cmentarnej będzie zamknięty zaporami drogowymi, natomiast od strony ulicy Kilińskiego, będą ustawione zapory i  znak drogowy B-1 „zakaz ruchu”.

Na ulicy Ogrodowej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu. Wjazd na tą ulicę będzie od ul. Kieleckiej  i na całej jej długości po prawej  stronie będzie obowiązywał znak drogowy B-36 „zakaz zatrzymywania”. Parkowanie pojazdów w tej części miasta będzie dozwolone na Placu Jana Pawła, mieszczącym się za budynkiem Kościoła Świętej Trójcy, wjazd z ul. Ogrodowej. Na cmentarz będzie można się również dostać bramą północną. Dojazd do tej bramy będzie możliwy drogą techniczną, usytuowaną wzdłuż północnej obwodnicy miasta. 

Ruch na ul. Cmentarnej może być czasowo zamykany już od soboty 28 października. Każdorazowo o czasowym zamknięciu ruchu będzie decydował funkcjonariusz Policji, który będzie prowadził służbę patrolową w obrębie cmentarza. Czasowe zamknięcie ruchu będzie uzależnione od natężenia ruchu pojazdów i pieszych na ul. Cmentarnej.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza O. CystersówFot. UM Jędrzejów

Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza O. Cystersów

Na skrzyżowaniu ul. Klasztornej i Konarskiego będą pełnić służbę  funkcjonariusze Policji, którzy w zależności od potrzeb, będą kierować ruchem pojazdów i pieszych.

Na odcinku  ul. Konarskiego, od  skrzyżowania z ul. Spółdzielczą do skrzyżowania z ul. Wspólną, po lewej stronie jadąc od ul. Klasztornej, będzie obowiązywał znak drogowy B-36 „zakaz zatrzymywania”. Na  uliczce po zachodnie stronie cmentarza, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Wjazd na tą uliczkę od ul. Osiedlowej. Przy wjeździe na tą uliczkę od ul. Kadłubka, będzie ustawiony znak drogowy B-2 „zakaz wjazdu”. Parkowanie pojazdów w rejonie tego cmentarza będzie dozwolone na wszystkich uliczkach "Osiedla Zamoście" oraz na parkingu umiejscowionym przy nowym cmentarzu.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza Świętej Trójcy w JędrzejowieFot. UM Jędrzejów

Kazimierza Wielka

Jadąc od skrzyżowania ul. Sienkiewicza, ul. Krakowskiej i ul. Koszyckiej w kierunku miejscowości Odonów będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu. Osoby jadące od miejscowości Odonów w kierunku Kazimierzy Wielkiej kierowane będą przez ul. Jachimowskiego.

Kazmierza. Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu 1 listopadaFot. świętokrzyska policja /

Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał również na drodze prowadzącej do cmentarza w Kazimierzy Małej. Wjazd będzie możliwy tylko od strony kościoła. Jadący od strony miejscowości Gabułtów lub Zagórzyce będą zmuszeni jechać objazdem przez Jakuszowice.

Kazimierza Mała. Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu 1 listopadaFot. świętokrzyska policja /

Natomiast możliwość dojazdu do cmentarza w Sokolinie będzie tylko od strony skrzyżowania dróg prowadzących z miejscowości Krzczonów, Stropieszyn oraz Mikołajów.

Sokolina. Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu 1 listopadaFot. świętokrzyska policja /

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Kazimierzy Wielkiej, Kazimierzy Małej i Sokolinie będzie obowiązywała 1 listopada.

Opatów i powiat opatowski

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie podkom. Agata Frejlich, w kilku miejscowościach na terenie powiatu opatowskiego wprowadzone zostaną zmiany w ruchu i zakazy parkowania, które będą obowiązywać tylko 1 listopada w godzinach od 6:00 do 22:00.

W Opatowie zakaz ruchu kołowego wprowadzony zostanie na alejce cmentarnej. Ulica Cmentarna tego dnia będzie jednokierunkowa, obowiązywać będzie zakaz wjazdu od strony Marcinkowic oraz od ulicy Legionów (DK 74). Wjazd możliwy jedynie od ulicy Kolegiackiej. Z kolei na ulicy Leszka Czarnego wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i postoju. Jak informuje podkom. Agata Frejlich, przez cały dzień policja będzie kierować ruchem w rejonie nekropolii.

Zmiana organizacji ruchu w OpatowieOpatów / Fot. UM Opatów

Z kolei w Baćkowicach tego dnia droga dojazdowa do cmentarza i kościoła będzie jednokierunkowa. Aby dostać się do nekropolii trzeba będzie jechać główną drogą przez Baćkowice, a następnie skręcić zaraz za placem targowym w prawo. Wyjazd drogą po lewej stronie cmentarza. Samochody można zostawiać na parkingu przed kościołem i cmentarzem oraz na placu targowym.  

W miejscowości Sobótka w gminie Ożarów cmentarz znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie DK 79, tutaj obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania i się i postoju.

Także w rejonie cmentarza w Iwaniskach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach drogi wojewódzkiej 757.

Ostrowiec Św.

W Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonują dwa cmentarze. Komunalny przy ulicy Długiej i parafialny przy Denkowskiej. Przy obu na czas Wszystkich Świętych zmieniona zostanie organizacja ruchu. Zmiany nastąpią także przy dużych cmentarzach znajdujących się na terenie powiatu.

Zakaz zatrzymywania pojazdów obowiązywać będzie:

- w obrębie cmentarza komunalnego przy ul. Długiej/Granicznej  w Ostrowcu Świętokrzyskim,
- na odcinku przy cmentarzu parafialnym  przy ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim,
- na odcinku przy cmentarzu przy ul. Ostrowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim,
- w obrębie cmentarza w Szewnie  przy ul. Langiewicza i Armii Ludowej,
- w Bałtowie na drodze wojewódzkiej nr 754 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, a z uwagi na remont drogi będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

W Kunowie, w obrębie cmentarza przy ul. Kościelnej i Kościuszki zostanie ograniczony ruch pojazdów, na placu targowym zostanie otwarty tymczasowy parking.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od 30.10.2017 r. (poniedziałek) od godz. 06.00 do 01.11.2017 r. (środa) do godz. 22.00.

Dla osób, które na cmentarz wybierają się komunikacją miejską, przewoźnicy wprowadzili dodatkowe kursy autobusów.  Firma Trans-katrina w dniu 1 listopada uruchomi dodatkowe kursy na kilku liniach:

102 - do Ćmielowa
104 - do Garbacza
105 - do Miłkowa
116 - do Gromadzic

Dodatkowe kursy uruchomiło również Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Na okres od 31 października do 2 listopada uruchomiona zostanie linia "S". Jej trasa będzie wiodła z Kolonii Robotniczej do Szewny.

Pińczów

Ul. Grodziskowa zostanie przekształcona w drogę jednokierunkową z kierunkiem jazdy od ul. Piłsudskiego do ul. Nowej. Jadąc od ul. 7 Źródeł po prawej stronie ulicy na wysokości skrzyżowania z ul. Nowej pojawi się znak C-4 (nakaz jazdy w lewo).

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała w Pińczowie od 30 października do 2 listopada. 

W Kijach na drodze wojewódzkiej nr 766 na wysokości cmentarza obustronnie (wyłączając parking) pojawi się znak B-36 (zakaz zatrzymywania).

W Bogucicach na drodze wojewódzkiej nr 767 na wysokości cmentarza obustronnie pojawi się znak B-36 (zakaz zatrzymywania).

Czasowa zmiana organizacji ruchu, obowiązuje na drogach wojewódzkich od 27 października do 2 listopada 2017.

Sandomierz

W związku z dniem Wszystkich Świętych w Sandomierzu wprowadzony będzie tymczasowy zakaz  zatrzymywania się i postoju na ulicy Lubelskiej leżącej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 777, na 300 metrowym odcinku biegnącym wzdłuż cmentarza komunalnego. Zakaz dotyczyć będzie obu stron jezdni. Pojazdy można będzie zostawić na cmentarnym parkingu lub na sąsiednich ulicach, na których wprowadzone zostaną pewne zmiany.

Jak poinformowała Paulina Mróz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, na ul. Długiej na odcinku od skrzyżowania z Lubelską do Dobkiewicza będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Obowiązywać tu będzie zakaz zatrzymywania się i postoju. Ponadto z Długiej będzie można skręcić tylko w prawo. Z ulicy Dobkiewicza nie będzie można skręcić w ulicę Długą. Na ulicy Dobkiewicza po jej obu stronach będzie zakaz zatrzymywania się od skrzyżowania z Długą do ul. Schinzla.

Utrudnień z powodu dużego natężenia ruchu należy spodziewać się także na drodze krajowej nr 79 w Samborcu i Łoniowie. Tam w sąsiedztwie dróg znajdują się cmentarze.

Sandomierz. Czasowa organizacja ruchu, ulice Długa - DobkiewiczaFot. UM Sandomierz

Skarżysko-Kamienna i powiat skarżyski

W przypadku cmentarza parafialnego w Skarżysku-Zachodnim zamknięta zostanie ul. Spokojna na odcinku wzdłuż muru cmentarza. Wjazd na cmentarz możliwy będzie od strony Ronda Solidarności, ul. Staffa oraz od ul. Jana Pawła II przez ul. Cmentarną.

W tym przypadku parkowanie pojazdów możliwe będzie w wyznaczonym miejscu, naprzeciw wejścia cmentarza. Wyjazd z cmentarza oznakowany będzie znakami drogowymi w kierunku ul. Staffa i dalej ul. Sportową, Struga i Prostą lub w kierunku Rejowa.

W okolicach cmentarza komunalnego na Łyżwach bezpośredni wjazd w ul. Langiewicza możliwy będzie tylko dla autobusów MKS. Odpowiednie kierunki ruchu będą oznakowane znakami.

W dniu 1 listopada zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Czerwonego Krzyża a 1go Maja.

Z uwagi na zmiany organizacji ruchu oraz wzmożony ruch pojazdów, zachęcamy wszystkich mieszkańców o przemieszczenie się w rejon cmentarzy wykorzystując komunikację miejską lub w miarę możliwości pieszo. Pozostawienie samochodu w domu pozwoli uniknąć nerwów stojąc w korkach oraz zaoszczędzić czas. Skarżyska policja apeluje o zachowanie rozsądku. Nie spieszmy się, zdejmijmy nogę z gazu i pomyślmy o własnym bezpieczeństwie i szczęśliwym powrocie do domu.

Pamiętajmy - polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.

Suchedniów

Cmentarz parafialny na Bugaju w Suchedniowie

Wjazd pod cmentarz od strony ulicy Bugaj ulicą Cmentarną będzie zamknięty. Wyznaczono miejsca parkingowe w okolicy Dworca PKP i pobliskich torów kolejowych obok Zakładu Drzewnego Tartaku, a także od strony nowego cmentarza od ulicy Stokowiec.

Starachowice

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach od piątku 27 października prowadzą akcję Znicz 2017, która będzie trwała do dnia 2 listopada.

Celem działań będzie zapewnienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwa podczas podróży.

W dniu 1 listopada 2017 r. częściowo zostanie zmieniona organizacja ruchu na terenie Starachowic w okolicach cmentarzy.

Zmiany w organizacji ruchu będą obejmować:

W rejonie cmentarza parafialnego wprowadzono zakaz zatrzymania i postoju po obu stronach ul. Polnej od skrzyżowania z ul. Zgodną do cmentarza.

Na drodze łączącej ul. Polną z ul. Długą obowiązuje ruch jednokierunkowy w stronę ul. Polnej.
W rejonie cmentarza komunalnego na Bugaju  obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach drogi od ul. Bugaj do ul. Elaboracji.

Dodatkowo na terenie miasta wytypowano miejsca do parkowania pojazdów: plac targowy od ul. Iłżeckiej oraz parking firmy PKC GROUP.

W celu zapewniania płynności ruchu w w/w terminie ruch pojazdów nadzorowany będzie przez funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej.

Jednocześnie policjanci apelują do mieszkańców powiatu o stosowanie się do zmiany organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy, a do kierowców, aby nie jeździli "na pamięć" oraz o rozwagę podczas prowadzenia pojazdów, gdyż co roku odnotowujemy wzrost liczby nietrzeźwych kierujących.

Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Starachowicach informuje, że w dniu Wszystkich Świętych 1 listopada 2017r. komunikacja funkcjonować będzie następująco:

W dniu 1 listopada (środa) - komunikacja funkcjonuje jak w niedziele i święta. Wprowadzone będą do ruchu dodatkowe linie autobusowe specjalnie oznakowane:
C – od 8:00 do 17:00 / Południowa – Jana Pawła II – Wiadukt – Długa – Polna /
M – od 8:10 do 17:20 / Bugaj – Majówka – Długa - Polna /
 9 – od 8:40 do 16:15 / Bema – Piłsudskiego - Długa - Polna /
11 – od 9:30 do 14:30 / Bugaj – Al. Niepodl – Miodowa - Jana Pawła – Południowa /
19 – od 8:00 do 17:10 / Bugaj – Armii Kraj – Długa – Polna /
20 – od 7:45 do 16:00 / Bugaj – Bema /
21 – od 8:10 do 16:55 / Bema – Armii Kraj - Długa - Polna /
25 – od 8:16 do 16:15 / Bugaj – Piłsudskiego – Jana Pawła II – Pasternik - Star.Zach – Bugaj /
27 – od 8:41 do 16:40 /Bugaj – Star.Zach – Pasternik - Jana Pawła II – Piłsudskiego – Bugaj/
Szczegółowych informacji udziela dyspozytor MZK Starachowice - tel. (41) 274-62-12

Miejski Zakład Komunikacyjny w Starachowicach informuje, że w dniu 1 listopada 2017 r. zostanie uruchomiony bezpłatny kurs relacji Starachowice - Wąchock.

Według trasy: STARACHOWICE - Bugaj - Radomska - Konstytucji 3-go maja - Partyzantów - Oświatowa - Majówka - Kopalniana - Armii krajowej - J. Kaczyńskiej - Starachowice Zachodnie - Pasternik - Kielecka - Wygoda - Wąchock ul. Kolejowa - Wąchock ul. Radomska PĘTLA
Odjazd ze Starachowic z przystanku Bugaj o godz. 11:00
Kurs powrotny z Wąchocka z ul. Radomskiej PĘTLA o godz. 14:00

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution