101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Seniorzy zatańczyli z... budżetu obywatelskiego

Data publikacji: 27.10.2017 21:32
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiec. Zabawa integracyjna w ODS Malwa
Ostrowiec Świętokrzyski. 27.10.2017 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Zabawą integracyjną dla osób zrzeszonych w ostrowieckich klubach seniora zakończyła się realizacja jednego z projektów budżetu obywatelskiego. Dziś spotkały się kluby seniora działające w mieście.

Grażyna Maj, prowadząca klub w Domu Osiedlowym Malwa na osiedlu Stawki, była jedną z pomysłodawców projektu. Jak zaznacza, Ostrowiec to miasto, które potrzebuje działań kulturalnych dla seniorów. Pomysł, aby właśnie zabawy taneczne były przedmiotem projektu z budżetu obywatelskiego, był wynikiem rozmów z seniorami. Taniec jest dla nich sposobem na aktywność ruchową, często lepszym niż rehabilitacja.

Ostrowiec. Zabawa integracyjna w ODS MalwaOstrowiec Świętokrzyski. 27.10.2017 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Cały projekt obejmował trzy wydarzenia, były to dwie zabawy taneczne dla określonych grup seniorów i spotkanie w ramach Międzynarodowego Dnia Seniora. Zostało ono zorganizowane w miniona niedzielę w hali widowiskowo – sportowej KSZO. Zagrał wówczas zespół Leszcze.

Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek, która gościła na spotkaniu integracyjnym w Malwie, podkreśla, że pomysł seniorów na taką realizację budżetu obywatelskiego odzwierciedla ich zainteresowania. Na organizację trzech imprez seniorzy pozyskali z budżetu obywatelskiego prawie 50 tysięcy złotych. Już zapowiadają, ze w przyszłorocznej edycji też będą składać swoje projekty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution