101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Koncerty, warsztaty i wernisaż podczas zaduszek jazzowych w Pińczowie

Data publikacji: 28.10.2017 11:33
Autor: Leszek Ślusarski / Kategoria: Kultura
Komentarze

Zaduszki jazzowe. Pińczów 2017
Fot.

Wielu znakomitych artystów weźmie udział w rozpoczynających się dziś Pińczowskich Zaduszkach Jazzowych. Już po raz trzynasty tamtejsze Samorządowe Centrum Kultury zorganizowało zaduszkowe spotkania z muzyką improwizowaną, w trakcie których zaprezentują się cenieni w kraju i poza granicami artyści.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym imprezy, jest, wywodzący się z Pińczowa pianista i kompozytor, a także jego Honorowy Obywatel - Artur Dutkiewicz.

Trio Artura Dutkiewicza otworzy tegoroczne Zaduszki Jazzowe w Pińczowie muzyką z najnowszej płyty zespołu, znakomicie przyjętej przez krytyków i prezentowanej w ostatnich miesiącach w wielu krajach świata.

Podczas kolejnego koncertu publiczności da się poznać amerykański muzyk, śpiewający wirtuoz gitary Regi Wooten, który zagra w trio z polskimi instrumentalistami.

W przerwie między koncertami odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Mochonia "Jazz. W dużym formacie", a finałem pierwszego dnia "Zaduszek” będzie jam session.

Jak mówi Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury - różnorodna oferta stylistyczna 13. Zaduszek Jazzowych została w tym roku znacznie wzbogacona. - Zostaną zorganizowane dodatkowe warsztaty wokalne oraz warsztaty perkusyjne, które będą okazją do współdziałania z młodymi muzykami naszego regionu - dodała Iwona Senderowska.

Warsztaty wokalne prowadzi coraz bardziej licząca się w świecie polska wokalistka jazzowa Karo Glazer. Niedzielny występ artystki, wraz z zespołem, będzie zwieńczeniem Pińczowskich Zaduszek Jazzowych. Wcześniej zaprezentuje się kwartet Gniewomira Tomczyka, który w niedzielne przedpołudnie poprowadzi zajęcia z młodymi perkusistami.

Zaduszkowe koncerty w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, w sobotę i niedzielę rozpoczynać się będą o godzinie 18.00.  Pińczowskim Zaduszkom Jazzowym patronuje m. in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.    

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution