101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Traveller na początek Zaduszek. Artur Dutkiewicz wrócił do rodzinnego miasta

Data publikacji: 29.10.2017 10:19
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Kultura
Komentarze

Artur Dutkiewicz
21.11.2010 / Fot. Wikipedia

Koncert pianisty jazzowego, pińczowianina Artura Dutkiewicza otworzył 13. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie. Artysta zaprezentował swoją najnowsza płytę „Traveller” uznaną przez magazyn Jazz Forum za najlepszą płytę ostatnich miesięcy.

Pierwszego dnia festiwalu na scenie pińczowskiego Centrum Kultury wystąpił również wirtuoz gitary Regi Wooten w towarzystwie Michała Barańskiego i Tomasza Torresa. W przerwie między koncertami odbył się także wernisaż wystawy fotografii „Jazz. W wielkim formacie” autorstwa kielczanina Andrzeja Mochonia. Finałem pierwszego dnia Zaduszek Jazzowych było jam session w „Strefie Przyjęć” w podziemiach Belwederu.

Drugi dzień jazzowego grania w Pińczowie rozpocznie się w niedzielę o godz. 18.30 -  informuje Iwona Senderowska, dyrektor pińczowskiego Centrum Kultury i główny organizator festiwalu. Jako pierwszy na scenie pojawi się perkusista Gniewomir Tomczyk, który razem ze swoim zespołem zaprezentuje debiutancki album „Event Horizon”. Koncert zespołu będzie połączeniem jazzowych improwizacji, współczesnej elektroniki, stylu drum’n’bass oraz ambientu. Będzie to suport do występu światowej sławy wokalistki jazzowej Karo Glazer. Drugiego dnia festiwalu zaprezentują się również młodzi artyści, którzy brali udział w towarzyszących festiwalowi warsztatach perkusyjnych i wokalnych.

Bilety na niedzielną część koncertu kosztują 50 złotych. Można je nabyć w sekretariacie Pińczowskiego Centrum Kultury. Zaduszkom Jazzowym w Pińczowie patronuje m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution