101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Autobusem do cmentarza w Cedzynie? Dopiero w przyszłym roku

Data publikacji: 30.10.2017 13:15
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.09.2016 Kielce. Ulica Cmentarna i parking przy cmentarzu.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ten rok będzie ostatnim, w którym pasażerowie komunikacji miejskiej w Kielcach dojeżdżający do cmentarza w Cedzynie, będą musieli pokonywać piechotą kilkusetmetrowy odcinek od ulicy Sandomierskiej. W przyszłym roku rozpocznie się modernizacja ulicy Cmentarnej, która bezpośrednio prowadzi na nekropolię.

Po obu stronach nowej drogi wybudowane zostaną bus pasy umożliwiające autobusom MPK sprawny przejazd.

Jak informuje Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach, obecnie według zaleceń Zakładu Transportu Miejskiego - organizatora komunikacji w mieście, autobusy komunikacji miejskiej nie mogą wjeżdżać w ulicę Cmentarną. Decyzja o zakazie  spowodowana jest nie tylko trudnościami z manewrowaniem autobusów przy cmentarzu, ale również z korkami, które powodowałyby znaczne opóźnienia pojazdów. 

Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, sytuacja zmieni się w przyszłym roku, kiedy zbudowane zostaną pasy przeznaczone wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej.  

Dzięki bus pasom autobusy będą mogły poruszać się niezależnie od natężenia ruchu. Przed samą bramą cmentarza zostaną zlokalizowane przystanki dla osób wsiadających i wysiadających. Nastąpi także istotna zmiana organizacji ruchu, bo wjazd na parking odbywał się będzie wyłącznie z ulicy Cmentarnej, a nie jak ma to miejsce dotychczas z drogi biegnącej dookoła cmentarza.

Prace modernizacyjne ulicy Cmentarnej rozpoczną się wiosną przyszłego roku, a modernizacja według planów ma zostać zakończona we wrześniu 2018 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution