101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Akcja "Znicz": pijani kierowcy i piraci drogowi nadal zmorą

Data publikacji: 30.10.2017 14:27
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Policyjna akcja Prędkość

Policyjna akcja Prędkość
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

12 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 16 zostało rannych. Takie są statystyki trwającej od piątku policyjnej akcji "Znicz". Na świętokrzyskich drogach nie brakowało również pijanych kierowców i piratów drogowych poinformował aspirant Mariusz Bednarski z biura prasowego świętokrzyskiej policji. Zatrzymano 26 osób, które pijane kierowały pojazdami.

Jak dodaje Mariusz Bednarski pomimo niesprzyjającej pogody i opadów deszczu wielu kierowców nie przestrzegało znaków dotyczących ograniczenia prędkości. W terenie zabudowanych aż 27 osób przekroczyło dopuszczalną prędkość o 50 kilometrów na godzinę. W związku z tym zatrzymano im prawa jazdy.    

Rzecznik odnosząc się do zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych i jeszcze większego ruchu na drogach  zaleca  by w okolicach  cmentarzy  stosować się do wskazówek policjantów. Dotyczy to zarówno kierowców, jak i pieszych.

Policjanci apelują również do pieszych o używanie elementów odblaskowych. Poza oznakowanymi radiowozami, świętokrzyskie drogi patrolują również pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami. To przede wszystkim ciemne Ople Insignia. Na wschodzie regionu jest też granatowy Renault Laguna. Wkrótce dołączy do nich pięć samochodów BMW serii 3. 

Policyjna akcja "Znicz 2017" potrwa do 2 listopada. W ubiegłym roku, w czasie trwającej sześć dni akcji, na świętokrzyskich drogach doszło do 23 wypadków, w których życie straciły 4 osoby, a 29 zostało rannych. Odnotowano też 247 kolizjach drogowych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution