101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

MPK idzie do sądu. Odwołuje się od decyzji KIO

Data publikacji: 03.11.2017 19:21
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.09.2016 Kielce. Punkty Widzenia. Elżbieta Śreniawska, prezes MPK.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kieleckie MPK złożyło do Sądu Okręgowego w Kielcach odwołanie od decyzji Krajowej Izby Odwoławczej ws. przetargu na obsługę komunikacyjną miasta.

Jak informowaliśmy, 16 października KIO uznała zażalenie firmy Michalczewski i zleciła, aby radomski przewoźnik został przywrócony do postępowania przetargowego. Izba uznała, że odwołanie firmy było zasadne, a Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach naruszył przepisy wykluczając przewoźnika z przetargu.

Przypomnijmy, ZTM odrzucił ofertę radomskiego przewoźnika, ponieważ stwierdził, że spółka Michalczewski nie spełnia jednego z warunków przetargu, czyli nie jest w stanie przygotować bazy transportowej w ciągu 5 miesięcy.

Według prezes MPK Kielce, Elżbiety Śreniawskiej, Krajowa Izba Odwoławcza nie wzięła pod uwagę wszystkich argumentów. Chodzi tu m.in. o przeprowadzoną analizę dotyczącą możliwości przygotowania nowej bazy w Kielcach dla spółki Michalczewski.

- Przed rozprawą w Warszawie mówiłam, że niezależnie od decyzji KIO, któraś ze stron będzie się odwoływała. Trafiło niestety na nas. Chcemy, żeby ponownie rozpatrzono sprawę - powiedziała Elżbieta Śreniawska.

Z kolei do wtorku czas na złożenie odwołania do Sądu Okręgowego w tej sprawie ma ZTM.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution