101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Legendarny pianista - wirtuoz oczarował kielecką publiczność

Data publikacji: 05.11.2017 09:40
Autor: Leszek Ślusarski / Kategoria: Kultura
Komentarze

Adam Makowicz
Fot. palacykzielinskiego.pl

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach trwają, pełne atrakcyjnych koncertów Zaduszki Jazzowe. Doroczne, listopadowe spotkania improwizujących muzyków, mające już w Polsce 63-letnią tradycję, zainaugurował Tadeusz Rachoń. Grający solo muzyk udowodnił, że akordeon może być na wskroś jazzowym instrumentem.

Gwiazdą pierwszego zaduszkowego wieczoru był Adam Makowicz. Legendarny pianista - wirtuoz, którego światowa kariera rozpoczęła się w 1977 roku od serii występów w Nowym Jorku i nagrania solowej płyty, oczarował publiczność niebywałym kunsztem w interpretacjach jazzowych standardów.

Równie ciepło przyjęto, prezentujące pastelowe brzmienia, „PKS Trio” złożone z młodych muzyków, którym przewodzi znakomity gitarzysta, współpracujący z czołówką polskich scen - Sebastian Ruciński. Artysta powiedział, że występ w Kielcach jest wyzwaniem, bo publiczność Pałacyku Zielińskiego ma wyjątkowy gust muzyczny i jest wymagająca.

Dziś, w Domu Środowisk Twórczych odbędą się dwa kolejne zaduszkowe koncerty. W pierwszym wystąpi niekonwencjonalnie śpiewający Jorgos Skolias, a w drugim, amerykański trębacz i kompozytor Gary Guthman zaprezentuje zespół złożony z czołowych polskich instrumentalistów. Z tą formacją zaśpiewa współautorka programu koncertu Sasha Strunin. Występ w Kielcach jest częścią trasy koncertowej promującej wspólną płytę artystów.

Początek o godzinie 17.00.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution