101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Tani Sandomierz okazał się „strzałem w dziesiątkę”

Data publikacji: 05.11.2017 09:56
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sandomierz. Akcja „100 procent Sandomierza za 50 procent"
Sandomierz. 05.11.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się promocyjny weekend w Sandomierzu. W niektórych restauracjach i kawiarniach można taniej zjeść różne dania i desery, napić się kawy, herbaty, a także innych napojów. Tańsze są także wejścia m.in. do muzeów i galerii.

Turyści przyjechali z różnych stron kraju, niektórzy specjalnie z okazji niższych cen, inni przez przypadek skorzystali z tej oferty. Turystka z Warszawy, powiedziała nam, że taka akcja to magnes, który będzie przyciągać wiele osób, ponieważ każdy jest zadowolony gdy może mniej zapłacić za posiłek czy wydać mniej pieniędzy na zwiedzanie. Z kolei mieszkaniec Kozienic Andrzej Łękowski, uważa, że takie inicjatywy powinny być bardziej rozreklamowane na skalę ogólnopolską. Sensowne byłoby też ujednolicenie terminu w którym odbywają się takie akcje promocyjne, ponieważ niedawno organizowano je w innych miastach w Polsce.

W akcji „100 procent Sandomierza za 50 procent, czyli weekend za pół ceny” bierze udział ponad 20 różnych podmiotów. Bilet na punkt widokowy na Bramie Opatowskiej kosztuje 2 złote, do Podziemnej Trasy Turystycznej którą zwiedza się z przewodnikiem - 6 zł. Wejściówki w cenie ulgowej sprzedaje m.in. Muzeum Okręgowe.

Paulina Leśniak z Sandomierskiego Centrum Kultury powiedziała, że tylko w sobotę na Bramę Opatowską weszło ponad 500 osób, czyli tyle samo co w pełni sezonu turystycznego.

Joanna Sala z jednego z lokali gastronomicznych na starówce stwierdziła, że tańszy weekend znacznie zwiększył ruch klientów, zarówno jeżeli chodzi o turystów i mieszkańców. Niektórzy przychodzą na całe zestawy obiadowe, inni wybierają tylko deser czy napój. Jej zdaniem, kompleksowa oraz tańsza oferta sprawdza się i jest warta powtórzenia.

Akcję „100 procent Sandomierza za 50 procent" zorganizowano po raz piąty.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution