101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jesienna kuracja półtonami. Dziś - finalista The Voice of Poland

Data publikacji: 05.11.2017 11:59
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Komentarze

Michał Sobierajski
Fot. marlenafaerber.blogspot.com

W Sandomierzu trwa jesienna kuracja półtonami, czyli festiwal Witamina Jazz. Dzisiaj wystąpi Michał Sobierajski Trio. Lider grupy jest wokalistą i gra na instrumentach klawiszowych. Towarzyszą mu: Kuba Łępa na saksofonie tenorowym i Maciej Kitajewski na kontrabasie.

Michał Sobierajski jest także kompozytorem i finalistą drugiej edycji programu The Voice of Poland. Dzisiejszy koncert odbędzie się w klubie Lapidarium pod Ratuszem. To miejsce jest kolebką jazzu w Sandomierzu. Wnętrza o surowym klimacie dodają charakteru koncertom - tak twierdzi publiczność jazzowych spotkań. Nasi rozmówcy podkreślali, że festiwal Witamina Jazz umożliwia wspaniały kontakt z muzyką na żywo, która dodaje energii.

W koncercie inaugurującym tegoroczną imprezę wystąpił Boba Jazz Band. To siedmioosobowa grupa, składająca się z czołowych muzyków, grających tradycyjny, nowoorleański jazz.

- Szkoda, że ten rodzaj  muzyki nie jest popularyzowany w środkach masowego przekazu,  a reakcje na koncertach wskazują, że jest na to zapotrzebowanie - powiedział lider zespołu Jan Boba.

Podczas festiwalu jazzowego w Sandomierzu wystąpią jeszcze: 12 listopada Maria Sadowska z koncertem „Sztuka kochania”, a dzień wcześniej nowojorskie Mike Parkers’s Trio Theory. Muzycy zagrają rasowy, elektryzujący jazz.

Organizatorem Witamina Jazz jest Sandomierskie Centrum Kultury.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution