101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Gdzie w tym roku w regionie pojeździmy na nartach?

Data publikacji: 05.11.2017 16:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.01.2017 Kielce. Stok narciarski Stadion. Narciarze.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Niektóre świętokrzyskie stoki narciarskie rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu. W Niestachowie narciarze i snowboardziści do dyspozycji będą mieć stok o powierzchni 4 hektarów. Tej zimy działać tam będzie 5 wyciągów o długości od 80 do 450 metrów. Czynna będzie również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

Jak informuje Agnieszka Dyk, właścicielka stoku, przygotowania do sezonu tak naprawdę trwają cały rok. Jednak, jak dodaje, będą to raczej zmiany typowo kosmetyczne.

- Polskie zimy nie pozwalają na to, by co roku inwestować w nowy sprzęt, ponieważ ośrodek trzeba utrzymywać cały rok. Dlatego tylko technicznie przygotujemy stok i ratraki oraz sprzęt w wypożyczalni, który w tym roku został wymieniony na nowszy - mówi Agnieszka Dyk.

Nowości nie planuje także właściciel stoku narciarskiego w Krajnie. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, działać tam będą dwa wyciągi orczykowe dla dorosłych i dzieci. Do ich dyspozycji będą dwie trasy: niebieska - licząca 800 metrów i niebiesko - czerwona o długości 850 metrów. Dostępna będzie również szkółka dla dzieci, a długość trasy zjazdowej dla najmłodszych wyniesie 100 metrów. Na miejscu będzie można również wypożyczyć sprzęt narciarski i snowboardowy.

Miłośnicy białego szaleństwa będą mogli poszaleć także na stoku w Tumlinie. Tu długość trasy zjazdowej wynosi 500 metrów, a na górę będzie się można dostać wyciągiem krzesełkowym. Z kolei dla dzieci i początkujących przygotowano łagodną trasę o długości 100 metrów. Czynna będzie także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

Jak powiedział Andrzej Rogowski, właściciel ośrodka, trwają ostatnie prace przygotowawcze przed sezonem i gdy tylko pojawią się przymrozki, stok będzie naśnieżany.

- Zabezpieczamy materacami słupy i sprawdzamy ogrodzenie. Zajmie nam to około 2 tygodni, a później będziemy już tylko czekać na minusowe temperatury, by zacząć zaśnieżać stok - mówi Andrzej Rogowski.

W tym sezonie czynny będzie również stok narciarski w Bodzentynie. Długość trasy to 600 metrów, na górę będzie się można dostać wyciągiem orczykowym. Będzie również możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

Z kolei w Bałtowie dla miłośników jednej i dwóch desek właściciele stoku przygotują 5 tras o łącznej długości 2500 tysiąca metrów. Czynna będzie kolejka linowa krzesełkowa i dwa wyciągi orczykowe. Działać będzie także szkółka dla dzieci, która wyposażona jest w dwa wyciągi każdy o długości 100 metrów. Natomiast od 1 grudnia w Bałtowie z myślą o najmłodszych uruchomiona zostanie wioska św. Mikołaja.

Kielczanie do dyspozycji będą mieli dwa stoki na Stadionie i na górze Telegraf. Obydwie trasy zjazdowe liczą po 500 metrów. Dostępne będą także wypożyczalnie sprzętu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution