101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Symboliczny początek wielkiej inwestycji w gminie Staszów

Data publikacji: 06.11.2017 06:00 / Data aktualizacji: 07.11.2017 18:31
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Staszów. Wbicie łopat pod budowę kanalizacji
Staszów. 07.11.2017 / Fot. Marcin Jarosz / Urząd Miasta Staszowa

W Staszowie rozpoczęto realizację ważnego projektu kanalizacyjnego. Po jego zakończeniu gmina będzie skanalizowana w 94 procentach. Projekt zakłada budowę 35 kilometrów sieci, nowoczesnej oczyszczalni ścieków o przepustowości 400 metrów sześciennych na dobę, pompowni i innych urządzeń sanitarnych. Pieniądze na ten cel uzyskano w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska. To kwota 21 milionów złotych, która pokryje 85 procent kosztów.

Prace dotyczące budowy kanalizacji obejmą: Czajków Północy i Południowy, Wolę Wiśniowską, Wiązownicę Dużą, Wiązownicę Małą, Smerdynę, Wiązownicę Kolonię i Wiśniową, a także ulice: Opatowską, Słoneczną i Polną w Staszowie.

Symboliczne wbicie łopaty, rozpoczynające inwestycję odbyło się w Wiązownicy Kolonii z udziałem władz samorządowych Staszowa, przedstawicieli Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które jest inwestorem, byli również wykonawcy oraz posłowie, którzy pomogli w zdobyciu pieniędzy na inwestycję.

Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć podkreślił, że jest ona bardzo ważna dla mieszkańców. Przede wszystkim zniknie problem wywozu nieczystości, poprawi się jakość życia oraz stan środowiska naturalnego.

- Wykorzystaliśmy szansę zdobycia dużych pieniędzy na ten cel, nie wiadomo czy byłaby jeszcze ku temu okazja - dodał burmistrz Kopeć.

Staszów. Wbicie łopat pod budowę kanalizacji. Na zdjęciu: drogi od lewej: poseł PiS - Krzysztof Lipiec, posłanka PiS - Anna Krupka i burmistrz Staszowa - Leszek KopećStaszów. 07.11.2017 / Fot. Marcin Jarosz / Urząd Miasta Staszowa

Przewodniczący zarządu regionu PiS poseł Krzysztof Lipiec stwierdził, że zainwestowanie tak pokaźnej kwoty w powiecie staszowskim, to duży impuls dla rozwoju gospodarczego tego terenu. Pochwalił też wnioskodawcę projektu, czyli PGKiM w Staszowie, które przygotowało dobry wniosek o dofinansowanie, zaakceptowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

Poseł Anna Krupka stwierdziła, że pieniądze na realizację tak dużej i ważnej inwestycji w gminie Staszów, to dowód na to, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera samorządy.

- Cieszę się, że Staszów się rozwija. To wszystko będzie służyło mieszkańcom i pomagało im w codziennym życiu - dodała.

Budowa kanalizacji w gminie Staszów wraz z oczyszczalnią ścieków ma zakończyć się do 31 grudnia 2019 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution