101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zjednoczona Prawica się poszerza. „To gwarancja stabilnych rządów”

Data publikacji: 06.11.2017 10:03
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Piotr Ziółkowski – szef Gabinetu Politycznego wicepremiera Jarosława Gowina
06.11.2017 / Fot. Polskie Radio "Jedynka"

- Wzmocnienie obozu Zjednoczonej Prawicy, który gwarantuje stabilne rządy w Polsce to główny cel nowej formacji politycznej o nazwie Porozumienie - powiedział na naszej antenie Piotr Ziółkowski, szef Gabinetu Politycznego wicepremiera Jarosława Gowina.

Gość Radia Kielce pytany o to, czym będzie różnić się Porozumienie od dotychczasowej Polski Razem stwierdził, że ugrupowanie chce ścisłej współpracy z przedstawicielami m.in. Stowarzyszenia Republikanie, częścią działaczy partii Wolność związanych z Januszem Korwin - Mikke, którzy nie widzieli tam dalej dla siebie przyszłości i chcą coś realnie robić dla Polski.

- Pod uwagę brani są też bezpartyjni samorządowcy z różnych miast i gmin, którzy przyłączają się do nas - dodał.

Jak zaznaczył, potrzeba wypracowania nowej roli samorządów w Polsce. Bardzo duża grupa samorządowców ze świętokrzyskiego zaangażowała się w te działania, m.in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski, który był obecny na sobotnim kongresie Porozumienia, czy prezydent Starachowic Marek Materek, który złożył swoją deklarację pracy.

Jarosław Gowin zapowiedział utworzenie rady samorządowej, która zajmie się reformą samorządów, oraz rady programowej i rady ds. gospodarczych. Według Jarosława Gowina - te rady mają wypracować koncepcję "nowego, szybkiego, dynamicznego" rozwoju Polski.

Piotr Ziółkowski zaznaczył, że Porozumienie pracuje teraz nad nowym programem. 

- Przedstawiliśmy już część filarów, na których będzie się on opierał. Są to przede wszystkim ułatwienia dla przedsiębiorców, rozwiązania dla gospodarki - mówi gość Radia Kielce.

- My te rzeczy już realizujemy, przygotowaliśmy jedną ustawę innowacyjną, w Sejmie jest druga ustawa innowacyjna, więc to nie są hasła, ale realne działania. Pracujemy nad tym, aby ten program był bardziej przyjazny dla inwestorów. Postawiliśmy także na obronę polskiej tradycji, wiary naszych przodków, skupiamy się także nad rozwiązaniem problemu demograficznego. Program 500 plus jest dobry, ale potrzebujemy kolejnych działań - zaznaczył.

Piotr Ziółkowski przyznał, że Porozumienie w swoich zamierzeniach liczy na dobrą współpracę z prezesem PiS.

- Nigdy nie kwestionowaliśmy tego, że głównym przywódcą obozu Zjednoczonej Prawicy jest Jarosław Kaczyński. On jest głównym architektem tych zmian, które nastąpiły w Polsce. Jarosław Gowin jest drugim liderem obok Zbigniewa Ziobry, którzy są w obozie prawicy głównymi rycerzami na pierwszym froncie, ale czasami dochodzi do różnicy zdań, co nie oznacza, że się dzielimy - powiedział.

W szeregi nowego ugrupowania weszło troje nowych parlamentarzystów: Zbigniew Gryglas, Magdalena Błeńska i Józef Zając.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution