101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Brali dotację na szkołę widmo. Są zarzuty

Data publikacji: 06.11.2017 11:51
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Prokuratura Rejonowa Kielce - Wschód
Fot. Wojciech Habdas /

Trzy osoby usłyszały zarzuty związane z wyłudzeniem kilkudziesięciu tysięcy złotych dotacji na prywatną szkołę w Skrzelczycach. W placówce zapisane jest tylko jedno niepełnosprawne dziecko, ale nie jako uczeń, a uczestnik zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że podejrzani o popełnienie przestępstwa są związani są ze szkołą oraz spółką, którą ją założyła. Kwota wyłudzenia wynosi 25 tysięcy złotych.

Podczas przesłuchania nie przyznali się do stawianych zarzutów. Śledczy nie zastosowali wobec nich żadnych środków zapobiegawczych. Prokurator dodaje, że wyłudzone pieniądze zostały już zwrócone instytucji, co potwierdza starosta kielecki Michał Godowski. Dotacje były przyznawane od stycznia do maja 2017 roku.

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wchód prowadzi postępowanie po tym, jak w czerwcu wpłynęło zawiadomienie o podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Kazimierza Mądzika, świętokrzyskiego kuratora oświaty. Zdaniem zawiadamiającego kurator nie poinformował starostwa o wynikach przeprowadzonej inspekcji w szkole w Skrzelczycach, która wykazała że w placówce nie ma uczniów. Kurator nie usłyszał zarzutów w tej sprawie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution