101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Za mało dowodów, by ogłosić wyrok. Dwaj lekarze poczekają na rozstrzygnięcie

Data publikacji: 06.11.2017 15:31
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rozprawa neurochirurgów - mowy końcowe. Na zdjęciu : Sędzia Marcin Szewczyk
Skarżysko - Kamienna . 24.10.2017 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej nie wydał dzisiaj wyroku w sprawie dwóch byłych lekarzy z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej. Oskarżeni stanęli pod zarzutem potwierdzenia nieprawdy w dokumentacji medycznej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Chodziło o dokumenty operacyjne, w których widniały nazwiska dwóch lekarzy. W rzeczywistości zabieg przeprowadzał tylko jeden z nich.

- Potrzebne jest jeszcze uzupełnienie materiału dowodowego - powiedział podczas rozprawy przewodniczący składu sędziowskiego, sędzia Marcin Szewczyk. Kolejny termin wyznaczono na 5 grudnia.

Podczas ostatniej rozprawy strony wygłosiły mowy końcowe. Prokurator Tomasz Stępień wniósł o zmianę kwalifikacji prawnej przestępstw na "usiłowanie oszustwa". Wyjaśnił, że wynagrodzenie nie zostało wypłacone medykom, ponieważ wypłatę wstrzymano. Chodziło o 7 tysięcy złotych.

Tomasz Stępień domaga się kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności i 2-letniego zakazu wykonywania zawodu dla Zbigniewa K. oraz 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, a także rocznego zakazu wykonywania zawodu dla Michała T. Dla obu domaga się grzywny oraz podania wyroku do publicznej wiadomości.

Z kolei uniewinnienia żądają dwaj oskarżeni, a także ich obrońca Piotr Zawieja. Ich zdaniem to postępowanie zostało przygotowane w sposób niekompletny.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution