101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sanacja do zwrotu. Dorbud zapowiada kolejne działania

Data publikacji: 06.11.2017 17:25
Autor: Bartłomiej Zapała , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

07.07.2016 Kielce. Tomasz Tworek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dorbud nie uzyskał decyzji sądu dotyczącej postępowania sanacyjnego. Wniosek złożony przez przeżywającą kryzys firmę został zwrócony. - W ocenie sądu nie zostały usunięte braki formalne, dlatego nie można było przystąpić do merytorycznego rozpoznania sprawy – wyjaśnia Monika Gądek-Tamborska, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach. Firma się nie poddaje i zapowiada złożenie kolejnego wniosku.

- Nie otrzymaliśmy jeszcze decyzji sądu, więc trudno powiedzieć, co zdecydowało o takim rozstrzygnięciu. Nie poddajemy się w działaniach, które mogą uratować nasze przedsiębiorstwo. Przygotujemy kolejny wniosek - powiedział Radiu Kielce prezes Dorbudu Tomasz Tworek.

Sędzia Monika Gądek-Tamborska tłumacząc działania sądu zwraca uwagę na skomplikowany charakter spraw restrukturyzacyjnych. - To postępowanie ma charakter szczególny, dlatego i wymogi są specjalne. Decyzja o zwrocie wniosku nie jest prawomocna. Dorbudowi przysługuje prawo zażalenia – dodaje sędzia.

Do sądu wpłynęło także inne pismo dotyczące problemów finansowych Dorbudu. Firma zwróciła się o rozpoczęcie postępowania upadłościowego. Jak dowiedziało się Radio Kielce zostało ono wstrzymane do czasu wyjaśnienia postępowania sanacyjnego.

Prezes Dorbudu Tomasz Tworek zapewnia, że majątek firmy w znaczącym stopniu pokrywa zobowiązania przedsiębiorstwa, które są szacowane na 75 milionów złotych. Dodaje, że firma nie uchyla się od spłaty zobowiązań, a poprosiła jedynie o odblokowanie konta i rozłożenie płatności w czasie.

Jako przyczynę kłopotów prezes wskazuje wzrost cen usług budowlanych, rosnące płace i trudności w renegocjacji kontraktów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution