101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

"Korowód Niepodległości" zajechał do Jędrzejowa

Data publikacji: 06.11.2017 18:15
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

"Korowód Niepodległości" w Centrum Kultury w Jędrzejowie
Jędrzejów / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Ponad 300 uczniów z powiatu jędrzejowskiego wzięło udział w "Korowodzie Niepodległości", który zorganizowany został przez wojewodę świętokrzyskiego. W ramach spotkania odbyła się interaktywna lekcja historii. Były konkursy i quizy historyczne. Uczestnicy spotkania otrzymali "Elementarze Młodego Patrioty".

Spotkanie w Jędrzejowskim Centrum Kultury otworzył wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski. Jak powiedział celem przedsięwzięcia jest wzmacnianie więzi obywatelskiej i pokazanie wzorowych postaw patriotycznych. - Chodzi o to, żeby zaznaczyć akcent niepodległościowy i zachęcić młodych ludzi do  tego, aby w swoich rodzinach i rodzinnych albumach szukali pamiątek niepodległościowych.

Ze Szkoły Podstawowej z Łysakowa w "Korowodzie Niepodległości" udział wzięło prawie 40 uczniów. Jak mówili - dziś mieli wyjątkową lekcje historii. Zdaniem Haliny Madejczyk – nauczyciela ze Szkoły Podstawowej z Łysakowa takie spotkania to bardzo dobry pomysł, ponieważ przybliżają uczniom w niecodzienny sposób zagadnienia historyczne, które wcale nie są  łatwe. Jak dodała dzięki takim spotkaniom dzieci mają bezpośredni kontakt z historią.

"Korowód Niepodległości" odbył się już w Kielcach. Ponadto zawita do wszystkich 13 miast powiatowych w naszym regionie. W  tym miesiącu 20 listopada lekcja historii odbędzie się we Włoszczowie i 27 listopada w Starachowicach. Spotkania mają zakończyć się do końca czerwca przyszłego roku.

Projekt wojewody "Korowód Niepodległości" realizowany jest w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-2021.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions