101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sąd rozstrzygnie spór wokół przetargu na obsługę komunikacyjną Kielc

Data publikacji: 07.11.2017 10:38
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marian Sosnowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach
Kielce. 07.11.2017 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach odwołał się od decyzji Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przetargu na obsługę komunikacyjną miasta. Marian Sosnowski, dyrektor ZTM poinformował, że po przeanalizowaniu dokumentów zdecydowano się na ten ostateczny krok.

ZTM kwestionuje decyzję jaka zapadała 16 października. Krajowa Izba Odwoławcza uznała wtedy zażalenie firmy Michalczewski i zleciła aby radomski przewoźnik został przywrócony do postępowania przetargowego.

- My się z tym nie zgadzamy. Dlatego złożyliśmy skargę na wyrok KIO do Sądu Okręgowego w Kielcach - powiedział na naszej antenie Marian Sosnowski.

Sprawa trafiła na wokandę po tym, jak Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował się odrzucić ofertę firmy Michalczewski z przetargu. Uznał bowiem, że radomski przewoźnik nie jest w stanie spełnić jednego z warunków przetargu, czyli przygotować bazy transportowej w ciągu 5 miesięcy. 

Marian Sosnowski nie zgadza się z sugestią, że ZTM był nieobiektywny w tej sprawie.- My ciągle dopytywaliśmy firmę Michalczewski, czy zdąży w wyznaczonym terminie przygotować bazę. Takiej informacji od spółki nie uzyskaliśmy do dziś - dodał Marian Sosnowski.

Decyzja sądu powinna być znana jeszcze w tym roku. Nie będzie ona jednak oznaczać  rozstrzygnięcia przetargu. Jeśli sąd przyzna rację Krajowej Izbie Odwoławczej wtedy przystąpimy do ponownego rozpatrzenia oferty firmy Michalczewski - wyjaśnił gość Radia Kielce.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution