101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ginekologia w szpitalu we Włoszczowie znów działa

Data publikacji: 07.11.2017 11:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

18.10.2017 Włoszczowa. Szpital powiatowy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

13 pacjentek hospitalizowanych było w pierwszym tygodniu listopada na oddziale ginekologiczno-położniczym w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie, który po miesiącu przerwy wznowił działalność. Jak informuje Elżbieta Kowalczyk, kierownik oddziału, w tym czasie odbyły się 4 porody. Lekarze przeprowadzili także kilka zabiegów, m. in. usunięcia nadżerki.

W tej chwili kompletujemy zespół. Mamy trzech nowych lekarzy, czyli w sumie na oddziale jest pięciu ginekologów. Jesteśmy jeszcze w fazie negocjacji z dwoma kolejnymi lekarzami. Nasz zespół, to także 16 położnych. Jest to krótki czas, jak na skompletowanie zespołu, ale wszystko idzie w dobrym kierunku - stwierdziła Elżbieta Kowalczyk.

Jedną z pierwszych pacjentek, która zgłosiła się na oddział ginekologiczno-położniczy we Włoszczowie jest Anna Cipior. Jak mówi na oddział trafiła w niedzielę. Wczoraj nad ranem urodziła zdrowego synka. Poród przebiegał bez komplikacji. - Jestem zadowolona z opieki położnych i lekarzy - stwierdziła świeżo upieczona mama. 

Oddział ginekologiczno-położniczy, pomimo zawieszenia działalności, także w październiku przyjmował pacjentki. Wówczas dyżur lekarski pełniło dwóch ginekologów. W tym czasie odbyło się siedem porodów, w tym dwa cesarskie cięcia. Lekarze przeprowadzili kilka zabiegów ginekologicznych oraz skonsultowali i odesłali do innych szpitali 10 pacjentek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution