101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielkie zmiany w szkole w Nowej Słupi. Do placówki trafią nawet roboty

Data publikacji: 07.11.2017 12:08
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Targi Edukacyjne i Zabawy w Galerii Korona
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Szkoła Podstawowa imienia Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi zmieni się nie do poznania. W placówce powstaną nowe pracownie językowe, zakupiony zostanie także nowy sprzęt edukacyjny.

Rafał Karcz, dyrektor placówki informuje, że zmiany są możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach projektu "Nasza szkoła naszą szansą". Dzięki pozyskanym funduszom wprowadzone zostaną dodatkowe zajęcia. W trakcie lekcji nauczyciele będą kształtować tzw. "kompetencje kluczowe", czyli m. in. umiejętności informatyczne, czy matematyczne. Odbywać się to będzie w formie eksperymentu, bowiem w założeniu uczniowie sami mają dochodzić do własnych wniosków, a nie uczyć się na pamięć.

Zakupione zostaną również roboty, dzięki którym uczniowie nauczą się programowania. Projekt  zakłada również dodatkowe zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, głównie zajęcia korekcyjne.
Inspiracją do starania się o dodatkowe fundusze były niezadowalające wyniki z egzaminów z przedmiotów ścisłych po nauce w szóstej klasie szkoły podstawowej. W placówce nie było również  pracowni językowej.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi pojadą także na kilka wycieczek edukacyjnych, m. in. do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, czy Kieleckiego Parku Technologicznego.

Projekt "Nasza szkoła, naszą szansą" kosztuje niemal 400 tysięcy złotych, z czego ponad 350 tysięcy złotych pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Reszta to środki własne gminy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution