101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Jędrzejowie szykują paczki dla bohaterów

Data publikacji: 07.11.2017 13:51
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Organizatorzy akcji - Łukasz Stawiarski oraz Tomasz Puchrowicz w powiecie jędrzejowskim oraz dyrektor I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie - Wojciech Zwierzchowski
Jędrzejów. 07.11.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Jędrzejowie rozpoczyna się akcja "Paczka dla bohatera". Jej organizatorzy Łukasz Stawiarski oraz Tomasz Puchrowicz odwiedzają m. in. szkoły, by zachęcać uczniów do zbiórki produktów żywnościowych, które potem znajdą się w paczkach przekazywanych kombatantom i osobom represjonowanym w czasach PRL, które żyją bardzo skromnie, czasami na granicy nędzy.

Ponadto organizatorzy apelują o robienie kartek z życzeniami dla kombatantów, które będą dołączone do podarunków.

Szkoła Podstawowa Nr 2 z Jędrzejowa podczas ubiegłorocznej zbiórki zebrała najwięcej produktów. Dziś dyrektor placówki Marek Maj - zadeklarował przyłączenie się do akcji, ponieważ jak mówi takie działania uczą dzieci patriotyzmu.

Po raz trzeci w akcji uczestniczyć będzie także I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie. Dyrektor Wojciech Zwierzchowski zapewnia, że uczniowie włączą się w zbiórkę,   ponieważ bardzo cenią działania, które dotyczą osób starszych dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.

W ub. roku z produktów zebranych przede wszystkim  w jędrzejowskich szkołach udało się zrobić około 60 paczek, które trafiły do 23 bohaterów - kombatantów z powiatu jędrzejowskiego.

W Polsce akcja "Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera” organizowana jest po raz siódmy.

Organizatorzy w powiecie jędrzejowskim - Łukasz Stawiarski oraz Tomasz Puchrowicz i Marek Maj - dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 z JędrzejowaJędrzejów. 07.11.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution