101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zaduszki Żołnierzy Niezłomnych w Suchedniowie

Data publikacji: 07.11.2017 17:21
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Maria Zuba, poseł PiS
18.10.2017 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Zaduszki Żołnierzy Niezłomnych odbędą się jutro w suchedniowskim kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła. Zorganizowane zostaną po raz 9. Inicjatorem spotkań modlitewnych i kultywowania pamięci poległych żołnierzy jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba.

Zaduszki rozpoczną się o godzinie 17.15. Do udziału w nabożeństwie zachęca organizatorka Anna Gałczyńska. Jak mówi - modlitwą zostaną otoczeni polegli i zmarli żołnierze, którzy swoje życie oddali w obronie ojczyzny i którzy przelali krew nie tylko za kraj, ale także za wiarę.

- Chodzi nam o to, aby przywracać wartości, za które ci żołnierze walczyli i ginęli - dodała Anna Gałczyńska.

Szczególną modlitwą zostaną otoczeni polegli z oddziału partyzanckiego AK majora Jana Piwnika „Ponurego”, a także pracujący w czasie okupacji w suchedniowskich Zakładach Tańskiego, produkujących w konspiracji karabiny maszynowe typu „Sten” w celu dozbrojenia partyzantów. W wyniku zdrady, Gestapo i żandarmeria z Kielc zajęły suchedniowskie zakłady zabijając kilku oraz aresztując kilkunastu pracowników 26 października 1943 roku.

- Ich także pragniemy upamiętnić - dodała Anna Gałczyńska.

Modlitwą zostaną objęte również ofiary stanu wojennego i wieloletni proboszcz parafii suchedniowskiej ks. infułat Józef Wójcik - patriota i bojownik o wolną Polskę, wielokrotny więzień sumienia w czasach PRL. Odczytany zostanie apel pamięci, zapłoną znicze.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution