101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Szpital i NFZ nie mogą się porozumieć. Pomoc sądu na nic?

Data publikacji: 08.11.2017 10:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Sąd Okręgowy. Rozprawa pomiędzy NFZ a Szpitalem Powiatowym w Opatowie
Kielce. 08.11.2017 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Nie ma porozumienia między Szpitalem Powiatowym w Opatowie, a Narodowym Funduszem Zdrowia, w sprawie wysokości kary nałożonej na lecznicę. Strony spotkały się na kolejnej rozprawie w Sądzie Okręgowym w Kielcach. W procesie cywilnym, NFZ domaga się od lecznicy prawie 100 tysięcy złotych kary.

Powodem jej nałożenia w ubiegłym roku było niewypełnienie warunków kontraktu, wynikające z braków personalnych na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Szpital, dotychczas nie wpłacił tych pieniędzy.

Podczas ostatniej rozprawy, sędzia Renata Bochenek-Bielecka zaproponowała stronom, aby w drodze mediacji doszły do porozumienia w sprawie wysokości kary. Nie udało się go jednak osiągnąć. Szpital chciał, aby fundusz obniżył kwotę o połowę. NFZ nie zgodził się na tę propozycję. Sąd dał stronom jeszcze tydzień na ewentualne porozumienie.

Przypomnijmy, że efektem kontroli w ubiegłym roku było również rozwiązanie kontraktu z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. Niewystarczającą liczbę lekarzy stwierdzono także na oddziałach internistycznym, chirurgii i ginekologiczno-położniczym. Ponadto fundusz skierował zawiadomienie do prokuratury, by śledczy sprawdzili, czy szpital zapewniał pacjentom wystarczającą opiekę medyczną, zgodną z zawartym kontraktem z NFZ.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution