101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

"Noe i jego arka" w ramach "ABC judaizmu dla chrześcijan"

Data publikacji: 08.11.2017 10:58
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze

Kamienica przy ul. Planty 7
Fot. Stowarzyszenie im. Jana Karskiego

Dziś w ramach specjalnych zajęć studium "ABC judaizmu dla chrześcijan" w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. J.Karskiego w Kielcach odbędzie się spotkanie zatytułowane "Noe i jego arka: Nasze reakcje na zagrożenie".

Anna Dodziuk - psychoterapeutka i publicystka - przeprowadzi uczestników przez fragmenty Tory, pokazując ich wymiar w codziennym życiu. Jest ona członkiem zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. W okresie PRL działała w opozycji demokratycznej. Jest autorką licznych artykułów oraz kilkunastu książek poświęconych radzeniu sobie z trudną codziennością, m.in. "Pokochać siebie". Prowadzi też treningi poświęcone poczuciu własnej wartości. 

Studium "ABC judaizmu dla chrześcijan" to trwające jeden rok (dwa semestry) studium podstaw kultury i religii żydowskiej, przygotowane z myślą o chrześcijanach, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o tradycji, która, wraz z wyznaniami chrześcijańskimi, przez ponad tysiąc lat tworzyła kulturę Polski. Wykładowcami są polscy rabini i znawcy judaizmu: rabinka Małgorzata Kordowicz, rabin Stas Wojciechowicz, rabin Dawid Szychowski oraz Symcha Keller. 

Pierwsze spotkanie odbyło się 15 października, a następne będzie 19. listopada. Poprowadzi je rabin Dawid Szychowski, który będzie mówił o codzienności religijnych Żydów.

Dzisiejsze spotkanie zatytułowane "Noe i jego arka: Nasze reakcje na zagrożenie" z Anną Dodziuk rozpocznie się o godz. 18.00, przy ul. Planty 7 w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach.

Wstęp wolny.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution