101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nowy dowódca na Bukówce. Wcześniej służył m. in. w Karbali

Data publikacji: 08.11.2017 12:25
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podpułkownik Paweł Chabielski. Nowy komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Fot. cpdmz.wp.mil.pl

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce będzie miało nowego komendanta. 20 listopada, stanowisko to obejmie podpułkownik Paweł Chabielski, dotychczasowy szef wydziału szkolenia w jednostce. Oznacza to, że będzie on również dowódcą Garnizonu Kielce.

Paweł Chabielski służy w wojsku od 1996 roku. Przez ten czas brał udział w pięciu misjach zagranicznych. Trzykrotnie wyjeżdżał do Afganistanu. Był też na misji w Iraku, między innymi w Karbali. Był też zastępcą szefa zespołu współpracy cywilno-wojskowej w Republice Środkowoafrykańskiej. Właśnie współpraca cywilno-wojskowa jest głównym obszarem jego działalności. W Kielcach pełni służbę od 2004 roku. Od listopada 2015 roku jest Szefem Wydziału Szkolenia.

Dotychczasowy komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych - pułkownik Wiesław Mitkowski został przeniesiony do rezerwy kadrowej Ministerstwa Obrony Narodowej. Dowodził centrum przez 5 ostatnich lat. W tym czasie, jednostka otworzyła się na mieszkańców miasta. Organizuje otwarte ślubowania elewów w centrum Kielc. Niemal wszyscy żołnierze regularnie oddają krew na potrzeby świętokrzyskich pacjentów. W styczniu tego roku przekroczono liczbę 1000 litrów krwi, oddanych przez wojskowy klub Honorowych Dawców Krwi.

W czasie dowodzenia jednostką przez pułkownika Mitkowskiego, Międzynarodowe Kursy Obserwatorów Wojskowych zostały wyprowadzone poza Bukówkę. Wojskowi spotykają się z mieszkańcami Kielc i okolicznych miejscowości, uczą się również kontaktów z mediami w Radiu Kielce i TVP 3 Kielce.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution